Aslında hepimiz hayatta mutlu olmak, sevmek ve sevilmek istiyoruz. Bunu gerçekleştirmenin ilk adımı ise kendini sevmekten geçiyor. Eğer aklında, “kendimi nasıl sevebilirim?” sorusu varsa, senin için mükemmel tavsiyelerimiz var!

Başlarken söylemek isteriz: Biz, Yüksek Topuklar ekibi olarak seni seviyoruz! Sana destek olmak için bu özel yazıyı hazırladık, umarız ki tamamını okuduğunda hayatına anlam katmış oluruz.

Kendin için sevgi dolu kelimeler kullan!

Başkalarına nazik olabiliriz ama genellikle kendimize karşı sert ve öfkeli davranırız. Olduğumuz değerden daha düşük olduğumuzu düşünürüz, kendimize iftira atabiliriz. Yaşam kalitemizi aşağı çeken bu zararlı alışkanlığı, bize sevgi, aşk, bolluk ve mutluluk getirecek faydalı alışkanlarımızla değiştirmeliyiz.

Çözüm: Kendinizle konuşma dilinize dikkat edin, nazik ve kibar davranmaya özen gösterin. Kibirlenmeden kendinizi sevin. Bu sayede çevrenizdeki insanlar da sizi cazip bulacaktır, bir enerji mıknatısı haline geleceksiniz. Sevgiyi dışarıda arayıp mutsuz olmaktansa, kendinizi sevmeyi öğrenin ve göreceksiniz yıllardır hayal ettiğiniz sevgi sizi bulacak.

Kendine karşı şefkatli ve nazik ol!

Başkaları size aksini söylemeye çalışsa bile siz önemli ve değerli olduğunuzu bilin, bunu sık sık kendinize hatırlatın. Kendinize sevgi dolu davranmaya başlayın ve zamanla içinizdeki hazineleri keşfedeceksiniz ve etrafınızdakiler size değersizmişsiniz gibi davransa da onlara kulak asmayacaksınız. Kendiniz için 10 dakika bile olsa zaman ayırın, bu kendinize sevgiyle davranmanın en iyi yollarından biridir.

Davranışlarında sevgi su gibi aksın!

Sevgiyi elde etmenin en iyi yolu, sevgiyi paylaşmaktır. Hareketlerimizin kaynağında sevgi varsa, her zamankinden daha güçlü hale geliriz. Kendimize, ailemize, arkadaşlarımıza, işimize sevgi verdiğimizde dünyanın sonsuz sevgi çemberinde bir bütün oluruz. Bu yüzden, hemen bugün başkalarından nasıl sevgi göreceğinizi düşünmek yerine kendi sevginizi paylaşmaya başlayın.

Sevgi vermeyi, doğallıkla yapmalısınız. Genellikle insanlar, bağlanma ve ihtiyaç duyma şartlarıyla sevgi verir. Karşılık bekledikleri için samimi değillerdir, hem kendileri hem çevresindeki insanlar rahatsızlık hisseder. Sevgi verdikten sonra hemen karşılığını beklemek sizi sevgi yoksulu yapar ve önünüze bir duvar örer. O yüzden, gerçek bir sevgi mıknatısı olun, beklentiler ve bağlılık yeminleri olmadan verin. Çabalarınızı ve enerjinizi sizi kimin seyrettiğini görmek için kullanmayın. Karşılıksız sevin. Bunu anlamanın yolu ise: Karşılıksız veriyorsanız, kendinizi enerji dolu hissedersiniz. Ama beklentili sevgi varsa, enerjiniz tükenir ve öfke dolu hissedersiniz.

Kendini sevme alıştırmaları yap!

Her sabah aynaya bakın ve kendinize “Güzelsin, çok güzelsin” deyin. Sonra “Seni seviyorum, gerçekten çok seviyorum” diyerek kendinize sarılın. Bunu birkaç dakika tekrar edin. Size bu ilk zamanlarda garip ve komik gelebilir ama devam edin, bu alıştırma sayesinde hem kendinizi sevecek hem etrafınızdan çok sevgi göreceksiniz.

Parmak uçlarınızla saçlarınızı ovun, alnınızı okşayın. Ensenize doğru gelip kendinize masaj yapın. Tüm bu hareketler, kendinizi sevdiğinizi göstermenin güzel bir yoludur. Siz buna değersiniz, siz sevilmeye değersiniz.

İçinizdeki sevgiyi başkalarıyla paylaşın ama bunu mutlaka onlara birebir söylemenize gerek yok. Sadece düşünce olarak bile “Sana şu an sevgimi gönderiyorum” demeniz, o kişiyle aranızda titreşim hattı oluşturacak ve ilişkiniz kuvvetlenecektir.

Sevgiyle dolmak için dua et

Sevginin bir seçim olduğunu biliyorum ve ben sevmeyi seçiyorum. Hayatımı, sevginin bahçesi yapmak istiyorum. Bu yüzden bugün nefret yerine sevgiyi hayatıma çekiyorum. Korkunun yerine sevgiyi seçiyorum. Acının yerine sevgiyi seçiyorum. Hayatıma sevgi ekiyorum ve güçlü bir insan olacağım.

Çözüm: Meleklerin sevgi dolu mesajlarını alın! Yüksek Topuklar’da bir melek kartı seçip, gününüze mutluluk ve sevgi dolu sözler katabilirsiniz.

Melek tarotu