kefirin-faydalari-nedir

Kefirin faydaları nelerdir?

Şişmanlıktan, kabızlıktan, cinsel güç eksikliğinden mi şikayetçisiniz? Yoksa, sık sık grip oluyor, saçlarınız dökülüyor veya yorgun mu hissediyorsunuz? Tüm bu sorunlar ve daha fazlası için mucizevi bir önerimiz var: Her gün bir bardak kefir için! Özel araştırma haberimizle size, kefirin faydalarını açıklıyoruz, merakla okuyacaksınız.

Kefir tok tutar

Kefir, uzun süre tokluk hissi verir. Kan şekerini dengede tutar. Bu sayede siz kilo vermek için diyet yaparken halsizlik hissetmezsiniz, sağlıklı bir biçimde az yiyerek zayıflarsınız.

[wp_ad_camp_2]

Kefir ara öğünler için uygundur

Kilo vermek için ne yemeliyiz haberimizde değindiğimiz gibi akşamüstü saatlerinde ara öğün yapmak hem enerjinizi yükseltir hem akşam yemeğinde az yiyip doymanızı ve gece boyunca yağ yakmanızı sağlar. Ara öğünde bir bardak kefire bir çay kaşığı tarçın ekleyip karıştırın, yanında zayıflamaya yardımcı meyveler örneğin elma, armut, hurma veya muz yiyin.

Kefir cinsel gücü artırır

Cinsel gücü artıran besinlerden biri olan kefir, kan dolaşımını hızlandırıp ereksiyon süresini uzatır.

Cinsel gücü artıran besinleri okumak için TIKLAYIN

Kefir kabızlığı giderir

İçerdiği faydalı bakteriler sayesinde bağırsakları temizler ve rahatlatır.

Kefir karın şişkinliğini giderir

Kolon, bağırsak ve mide temizliğine yardımcı kefir, karın şişkinliği ve gaz sorununa doğal bir çözüm sunar.

kefirin-faydalari-tek
Kefirin faydaları

Kefir yağ yakımını hızlandırır

Kefir, kalsiyum içerdiği için tarçınlı süt gibi yağ yakmayı hızlandırır. Çünkü kalsiyum, yağ yakım metabolizmasını uyarır.

Zayıflatan tarçınlı süt tarifini okumak için TIKLAYIN

Kefir B vitamini içerir

B vitamini eksikliğini gidermek için kefir en iyi kaynaklardan biridir.

Kefir hastalıkları önler

Bağışıklık sistemi zayıflayan kişi sık sık grip, nezle olur. Kefir, kişinin immün sistemini güçlendirip hastalıklara karşı korur.

Kefir yorgunluğu giderir

Yorgunluğa iyi gelen bitkiler gibi kefir de canlılık ve enerji verir. Kişinin kendini daha aktif ve mutlu hissetmesini sağlar.

Kefir saç dökülmesini önler

Kefir, saç dökülmesini önleyen ve cildi güzelleştiren mucizevi besinlerden biridir. Her gün bir bardak kefir içmek, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Kefir uykuyu düzenler

Dengesiz uyku hem kendinizi yorgun hissetmenize hem de kilo verememenize sebep olur. Kefir, size bunun için çözüm sunar, deliksiz bir uyku çekmenizi sağlar.

Kefir sporcular için uygundur

Somon balığı faydaları haberimizde açıkladığımız gibi bisiklet sürmek, yürümek, koşmak, yüzmek gibi efor gerektiren sporlar yaptığınızda protein almanız gerekir ki kefir, günlük protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.

Kefir göz sağlığını korur

Göz sağlığında bozulma ve katarakt hastalıkları için kefir, doğal bir çözümdür.

Kefir sigara içenlerin dostudur

Sigarayı bırakmak en iyisidir ancak bırakamıyorsanız bile, her gün bir bardak kefir içerek sigaranın vücudunuza vereceği zararları azaltabilirsiniz.

Kefir aşk acısına iyi gelir

Kefir, aşk acısına gelir. İlk duyduğunuzda inanmak zor geliyor ama ayrılık sonrası depresyonu döneminde kefir içerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Kefirin faydalarını maddeler halinde özetler:

 • Bağırsak kanseri türlerine karşı koruma sağlar.
 • Cildi güzelleştirip saç sağlığını kuvvetlendirir.
 • Cinsel gücü artırır.
 • Yorgunluğa iyi gelir.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Depresyonu gidermeye yardımcıdır.
 • Göz sağlığını korur.
 • Tok tutar.
 • Yağ yakar.
 • Kalsiyum içerip kemik erimesini önler.
 • Hamilelik beslenmesinde olumlu etki sağlar.
 • Selülitleri giderir çünkü kan dolaşımını hızlandırır.
 • Sindirimi kolaylaştırır.
 • Kabızlığı önler.
 • Karın şişkinliğini giderir.

Kefir nedir, nereden alınır?

Kefir, süt asidi ve alkol fermantasyonu yardımıyla yapılan köpüklü, koyu kıvamlı, hafif ekşimsi tadı olan, fermente bir süt ürünüdür. Eski Orta Asya’da çok kullanılan kefire, günümüzde bilhassa Kafkasya’da rastlanmaktadır.

Kefiri, marketlerin süt reyonlarında Eker, Altınkılıç gibi markalardan alabileceğiniz gibi aktardan kefir mayası alıp evde kefir yapabilirsiniz. Eğer hazır kefir alacaksanız, içindekiler bölümünü mutlaka okuyun ve koruyucu kimyasal madde içeriyorsa sakın almayın.

Kefir nasıl içilir?

Kefir soğuk olarak sade içebileceğiniz gibi içerisine çilek, muz, böğürtlen, armut gibi meyveler ekleyip tadını yumuşatabilirsiniz. Haberimizin başında önerdiğimiz gibi tarçın ilave edebilirsiniz. Eğer doğal haliyle bulabiliyorsanız, vanilya tozu ekleyip kefiri zevkle tüketebilirsiniz.

Kefiri ayrıca yulaf ezmesi, yulaf kepeği gibi tahıl ürünlerini yerken süt yerine kullanabilirsiniz.

Zayıflatan yulaf kepeğinin faydalarını okumak için TIKLAYIN