keciboynuzu-faydalari

Keçiboynuzunu suda kaynatıp içince vücutta mucizevi etkiler gösteriyor. İşte, keçiboynuzundan portakala kadar besinlerin hiç bilinmeyen şifalı etkileri!

Ebegümeci neye iyi gelir?

Sigara içiyor veya sigara dumanına maruz kalıyorsanız, ciğerleriniz tehlikede demektir. Ama, ebegümeci size şifa olabilir. 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam miktar ebegümeci eklenip kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir.

Ebegümeci, balgam söktürür, akciğer kanserine karşı koruma sağlar. Öksürük ve göğüs ağrılarında etkilidir.

Keçiboynuzu neye iyi gelir?

Cinsel gücü ve isteği artırmada en güçlü besinlerden biri keçiboynuzudur. Daha etkin cinsel yaşam için düzenli keçiboynuzu tüketimi tavsiye edilir. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır. Her gün, aç karna 2 bardak içilir.

Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. Sigara içme isteğini azaltır ve sigaranın verdiği zararları giderir.

Keten tohumu neye iyi gelir?

Cinsel gücü artıran şifalı besinlerden biri keten tohumudur. Bir su bardağı suya bir çay kaşığı keten tohumu ekleyip kaynatıp için. Kabızlığı ve yorgunluğu gidermede etkilidir. Kolay kilo vermeye yardımcı olur. Keten tohumu ayrıca, süt içemeyenler için güçlü bir kalsiyum kaynağıdır.

Karanfil neye iyi gelir?

Ağrı kesici şifalı bitkilerden biri olan karanfili, sade çay olarak demleyebilir veya diğer bitki çaylarına ilave edebilirsiniz.

Karanfil, alternatif tıpta cinsel güç artırıcı olarak biliniyor. Bu özelliğinden yararlanmak için her gün bir bardak karanfil çayı içebilirsiniz. Karanfil ayrıca, ses kısıklığı ve boğaz ağrısına iyi gelir.

gribe-iyi-gelen-bitki-cayi

Okaliptus neye iyi gelir?

Yorgunluk, öksürük, halsizlik sorunları yaşıyorsanız, Okaliptüs bitkisi doğal yardımcınız olabilir. Aktarlarda satılan Okaliptüs bitkisi, nefes darlığına ve öksürüğe iyi gelir. Ayrıca, doğal bir antibiyotik olduğu için grip döneminde kullanılmasında fayda vardır.

Hibisküs çayı neye iyi gelir?

Hibisküs çayı, suda kaynatıp içerseniz büyük fayda göreceğiniz bitkilerden biridir. Demir eksikliğini giderir, kansızlığı önler. Kabızlığın giderilmesinde yardımcı olur, kilo vermeyi kolaylaştırır. Yorgunluk ve halsizliği giderir. Her gün bir su bardağı sıcak suya bir çay kaşığı hibisküs ekleyip bir taşım kaynatın ve için.

Yulaf ezmesi neye iyi gelir?

Yulaf ezmesi, kilo vermek için en çok kullanılan besinlerden biridir ama asıl faydası sigara isteğine karşıdır! Yapılan çalışmalarda, her gün düzenli olarak Yulaf ezmesi tüketenlerin sigara isteğinin azaldığı ve daha kolay sigarayı bıraktığı görülmüştür.

20 gün boyunca her gün günde 2 yemek kaşığı sıcak suda bekletilmiş yulaf tüketmek, nikotin isteğinin azalmasını sağlıyor.