Vicdanın seni çok rahatsız ettiğinin farkındayım. Ancak bu kadar kendini suçlamana gerek yok. Genç yaşta sevmediğin biriyle bir evlilik yapmışsın. Her evliliğin yaşadığı sıkıntıları sen de yaşıyorsun. 6.yılında bu evlilikten bunalman çok normal.

Hissettiğin duyguların sebebi ise, geçmişte sevdiğin kişiyi yaşayıp bitirememiş olman. Eğer onunla evlenseydin, emin ol geldiğin nokta yine aynı olacaktı. Belki daha bile mutsuz olabilirdin.

O insan aklının bir köşesinde duruyor çünkü onunla olsaydı daha farklı olabileceğine dair fikrin var. Şimdi evliliğinde yaşadığın her sorun, bilinçaltında seni ona doğru götürüyor. Aslında o bir simge! Yani, evliliğinin içinde bunaldığın zaman, kendini mutlu hissettiğin bir yerde düşünerek ruhunu rahatlatıyorsun.

Bu konuyu tek başına çözemiyorsan, profesyonel yardım almanı öneririm. Bir psikoterapist, sana yaşadıklarının altında yatanları ve şu anda sahip olduğun hayatta nasıl daha mutlu olacağını bulmanda yardımcı olacaktır.

Emin ol, onu sadece kendine liman gibi görüyorsun, yoksa bunca zaman sonra hissettiklerin sevgi değil. O yüzden kendini çok da suçlama ama bu konuyu halledemezsen evliliğini de tehlikeye atarsın.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Merhaba Candan Hanım,

Ben 27 yaşında 6 yıllık evli bir bayanım. Evliliğim bir inat uğruna oldu,2 yıl boyunca sevip de beklediğim kişi ciddi bir beraberlik istemediği için daha fazla kendimi yıpratmak istemediğimden, söyledim ona ve evlendim… Sonradan çok pişman olduğunu duydum.zor evlendi oda zaten aile baskısıyla,benimde,çok zaman pişmanlığım oldu, aklım hep onda kaldığı için. Şu an oda evli 1 yıldır, işin kötüsü akrabayız ve sık sık haberleri geliyor bana istemesem de ailesiyle görüşmek zorundayız. Farklı şehirlerde olmamız benim için çok büyük avantaj çünkü görmek istemiyorum. Asıl sorum; çok sık aklıma geliyor aşırı rahatsız oluyorum, kendimi kötü bir kadın gibi hissediyorum. Beynimde ona ait hiç bir düşünce oluşsun istemiyorum, çok sıkıntıya giriyorum, bu daha ne kadar devam edecek böyle? Lütfen akıl verin, en samimi düşüncelerimle sizden fikirler bekliyorum, teşekkür derim..