kaskalinlastirma-2Daha büyük, daha dolgun ve güzel şekillenen kaşlar, yüzünüzün anlamını vurgular. Geçtiğimiz yıllarda moda olan ince kaşlar yüzünden pek çoğumuzun kaşları tabiri yerindeyse küstü ve artık çıkmıyor. Ancak kalın kaşlar her zaman şekil vermek ve görünüşü doğru vurgulamak için gereklidir. İşte size kaşları kalınlaştırmak için bitkisel yardımcılar:

Vazelin

Kaşların etrafına günde iki kere vazelin sürün. Düzenli olarak bu işlemi kaşlarınız çıkana kadar tekrarlayın. Kaş çevresini nemlendirir, o bölgede kondisyonu arttırır ve kaşların kalınlaşmasına yardımcı olur.

Vazelin kullanabileceğiniz farklı güzellik önerileri için tıklayın!

Hindistancevizi yağı

Kaşlarınızın büyümesi için hindistancevizi yağı iyi bir yardımcıdır. Kaşlarınıza ve etrafına ılık hindistancevizi yağı sürün. Bütün gece bekletin, sabah yıkayın. Haftada birkaç defa düzenli olarak uygulayın.

Bademyağı

Kaşlarınıza hacim katacak desteklerden biri de badem yağıdır. E vitamini zengini olduğundan besleyerek gürleşmesine yardımcı olur.

Zeytinyağı

Evde her an eşlinizin altında olan zeytinyağı, en iyi besleyici kürlerden biridir. Düzenli olarak kaşlara zeytinyağı ile masaj yapın.

Zeytinyağının güzelliğe 6 faydası için tıklayın!

Soğan suyu

Kokusu biraz yoğun olsa da iyi çarelerden biri de soğan suyudur. Soğanın suyunu sıkın ve pamukla kaşların üstüne koyun, 10-15 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Düzenli olarak haftada bir iki gün yapabilirsiniz.

Süt

Bir kaba biraz süt alın ve pamuk batırıp, kaşları sütle ovun. Bu çözüm düzenli olarak yapılırsa işe yarayacaktır. Her gün uygulayabilirsiniz.

Not: Kaşlarınızı kalın göstermek için makyaj yaparken koyu kahverengi maskara kullanabilirsiniz.

Kaş tasarımı nasıl yapılır?