Gözlerinizin ve yüzünüzün daha güzel görünmesi için kaşlarınızın şekli ve rengi birinci etkendir. Şanslıyız ki kozmetik ve teknoloji dünyası bizim için çalışıyor ve daha kalın ve güzel kaşlar için kalıcı makyaj uygulamalarını geliştiriyor.

Son dönemin kalın kaş modasını ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak biz de severek kullanıyoruz. Can Kuaför, kalıcı makyaj uzmanı Demet Hanım’la kaş kontürü ve kalınlaştırma üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Ayrıca, kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler için güzel bir indirim sözü aldık! Zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Yüksek Topuklar: Kaş kontürü nedir nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Kaş kontürü kalıcı makyaj olarak geçiyor ve kaşlarınıza şekil vererek belirgin olmalarını sağlıyor. Kaş dökülmelerine, kaşı çok seyrek olanlara, doğal kaş görüntüsünü beğenmeyenlere, kaşında dikiş, yara izi olanlar, hiç kaşı olmayanlara yapılabiliyor ve yüzünüze uygun olmayan kalıcı kaş şekillerini ortadan kaldırarak kamufle ediyor.

Kaş kontürü ultra ince uçlu bir iğneyle yapılıyor. Cildin en üst tabakasına yumuşak hatlar çizerek uygulanıyor. Bu işlemi yaparken kontür renginde bir sorun yoksa asla yapay görünmüyor. Kendi kaşınızın yönü ile aynı yönde doğal çizgiler yapılıyor.

Yüksek Topuklar: Kaş kalınlaştırma ne kadar süre kalıcı oluyor?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Kaş kontürü yüzünüzde en az 2-3 yıl kalıyor. Bu süre içinde istediğiniz gibi yüzünüzü yıkıyor ve normal hayatınıza devam ediyorsunuz.

kas-kontur-1

Yüksek Topuklar: Peki, bu işlem acı veriyor mu?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Kaş aldırmakla aynı acı olan kaş kontürü, anestezi etkisi veren kremlerle hafifletilebiliyor. Kaş kontür işlemi yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Ayrıca kontür geçilmeden önce eskiz bir çizim yapılarak gerçek renk ve kaş tipi seçiliyor.

Yüksek Topuklar: Kaş kalınlaştırma güvenli midir?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Kaş kontürü bitki ve minerallerden elde edilen %100 steril boyalarla yapıldığı için bir hayli güvenilir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği olduğu için hassas ciltlere de uyum sağlıyor ve alerji yapmıyor. Ayrıca, yurtdışından ithal, kişiye özel tek kullanımlık iğneler kullanıyoruz.

Yüksek Topuklar: İşlemden sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Kaş kontürü yapıldıktan bir hafta kadar özel kremlerle kaşınızı nemlendirmeniz gerekiyor. Bu şekilde kabukların daha kolay atılması ve boyanın deri altına daha kolay yerleşmesi sağlanır. Kabukları asla soymamak gerekir. Kaşınız kabuklarla birlikte biraz daha koyu renk durabilir. Fakat kabuklar döküldükten sonra ortaya çok doğal bir renk çıkacaktır. Eğer kabuklar düştükten sonra kaşınızın belli yerlerinde boşluklar oluşmuşsa bu sefer ikinci kez kaş kontürü geçilmelidir.

kas-kontur-2

Yüksek Topuklar: Peki, kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler size nasıl ulaşabilir?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı: Can Kuaför salonunda kaş kontür uygulamasını yapıyorum. 0216 572 30 85 telefon numarasından bana ulaşabilirler. Ayrıca, çocuğu olan veya başka bir sebepten evden çıkamayan kadınlar için evlerinde de kaş kontür uygulaması yapabiliyorum.

Yüksek Topuklar: Okuyucularımıza özel bir mesajınız ve indiriminiz var mı?

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Yardımcı:  Yüksek Topuklar okuyucularına mesajım şu: Kendinize çok değer verin. Hem iç hem dış görüntünüze özen gösterin. Kalıcı makyaj uygulaması için gelen ‘Yüksek Topuklar’ okuyucularına %10 indirim yapacağıma söz veriyorum : ) Sevgilerimle,

Can Kuaför Facebook sayfasını beğenmek için buraya tıklayın!