gozluk-sari-moda-sac

Hacimli ve kalın kaşlar için ‘Yüksek Topuklar’ kadın portalı olarak süper tavsiyelerimiz var! Kaş uzatma ve kalınlaştırma yöntemleri arasında en iyilerini seçtik; düzenli uygulamayla mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz. Haydi, kaş uzatma yöntemlerini sıralayalım!

Evigen ampülle bakım yapın

Eczanelerde paketi 5 liraya satılan Evigen ampül, bir E vitamini türüdür. Cilt, saç ve kaşlar için çok faydalıdır, yenilerinin çıkmasına yardım eder. Evigen ampülü biraz zeytinyağı ile karıştırıp kaşlarınıza sürün, bu işlemi haftada 3 kez tekrarlayın, harika sonuçlar alacaksınız.

Kaşlarınıza masaj yapın

Kan akışını hızlandırıp tüy köklerine oksijen gitmesini sağlarsanız, kaşlarınız daha hızlı uzar. Duş alırken veya yüzünüzü yıkarken parmak uçlarınızla nazikçe iç taraftan dışa doğru kaşlarınıza 10-15 kere masaj yapın.

sasiran_kadin

Protein içeren besinler tüketin

Badem, yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, süt, yoğurt gibi besinler protein içerir. Protein, hücrenin temel yapı taşlarından biridir ve yeni saç, kaş oluşumuna yardım eder. Beslenmenizde bu besinler daha çok olsun, kaşlarınız hızla uzasın!

Hintyağı ile kaşlarınızı uzatın

Hint yağı ve saf zeytinyağını parmağınıza damlatarak kaşlarınızın uzamasını istediğiniz bölgeye masaj yaparak yedirin. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayınız. Aktardan Hint yağı şişesini 5 liraya alabilirsiniz.

katy-perry-kirpikler

Vazelin bakımıyla kaş uzatın

Parmağınızla veya bir pamuğa biraz vazelin sürerek kaşlarınızın uzamasını istediğiniz bölgeye yavaşça sürün. Vazelinle kaş uzatma kürü yaparken en iyisi, gece yatmadan kaşlarınıza sürüp sabaha kadar bekletmektir. Sabah, günlük rutin cilt temizliğinde kaşlarınızı da temizlersiniz. Haftada 2 gün yapmak idealdir.

Diş fırçasıyla masaj yapın

Kullanmadığınız temiz yumuşak ve kuru bir diş fırçasını alın, kaşlarınızın uzamasını istediğiniz yerleri yavaşça, tahriş etmeden, 30 saniye kadar fırçalayın. Bölgedeki kan akışı hızlanıp daha çok uzamasını sağlayacaktır.

Evet kızlar, kaş uzatma yöntemlerini öğrendiniz, uygulama zamanı!

son-icerik