ozge-ulusoy-kas

Kaş şekillendirmenin incelikleri 

Doğru kaş şekli nasıl seçilir? Dökülen kaşlar için hangi çözümler işe yarar? Herkeste aynı kaş modelini görmekten sıkılmadık mı? Güzelliğinizde mucize yaratacak kaşlarınız hakkında çok özel bilgileri, makyaj artisti Özge Cerrahoğlu açıklıyor!

Kaşlarımız, yüzümüzde en göze çarpan unsurlarındandır. Yanlış kaş biçimi yüzümüzün dengesini bozar ve hoş bir görüntü oluşturmaz. Yüzümüzdeki doğru kaş şekli hangisi olmalı derseniz, siz değerli “Yüksek Topuklar” okuyucuları için sunduğum püf noktalarında cevabı bulabilirsiniz.

Hangi kaş modeli bana yakışır?

Her sene makyaj trendi değişir ve bununla beraber kaş modası da değişir ama kaş moda ile yürüyecek bir olay değil. Neden derseniz; her yüz sekline, her göz şekline farklı bir kaş modeli tasarlanır. Artık herkeste aynı ifadeyi görmekten çok fazla sıkıldık değil mi? Herkes ifadesiz gülüyor. O kaş hiç oynamıyor, bunu yıllarca gelen müşterilerime anlatım. Kaş modası diye bir şey olamaz. düz ve kapkalın ve kopkoyu bir kaştan bahsediyorum. Uzun yıllar dünyadaki makyaj modasına yön veren bir markad,a make-up artistlik yaptım ve tüm dünyada tek bir doğru var . O da yüz ve göz yapımıza uygun bir model kullanmalıyız bunu nasıl anlarız derseniz:

Bir kalem alın. Burnunuzun kenarından dik şekilde tutun, kalemin ucu kaşınızın başlaması gerektiği noktayı gösterir. kasın eğim kazanacağı nokta göz bebeğinizin bitiş noktasıdır. Kaşınızın bitmesi gereken noktayı da kalemin ucunu kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınızın üzerine götürerek belirleyebilirsiniz.

Makyaj artisti Özge Cerrahoğlu'nun yaptığı kaş uygulamalarından bir örnek görüyorsunuz... Daha dolgun ve göz şeklini daha güzelleştirici etki yaratmış.
Makyaj artisti Özge Cerrahoğlu’nun yaptığı kaş uygulamalarından bir örnek görüyorsunuz… Daha dolgun ve göz şeklini daha güzelleştirici etki yaratmış.

Kaşlarım beni genç gösterir mi?

Kaşlarımızdaki doğru ifadeyi bulduğumuzda, tüm görüntümüz değişecek. inanın ben bir kaşa şekil verip, düzeltip hafif bir şekilde doldurduğumda, yaş ortalaması otomatik olarak 10 yaş gençleşiyor. Aksi takdirde kaş göz mesafesini geçmiş, gitmiş, göze ağlayan ya da sınırlı bir ifade veriyor. Bu da biz kadınların, kendimizde görmek istemeyeceğimiz bir görüntü.

Kaşlarım döküldü ne yapmalıyım?

En çok aldığım soru ise, kaşım çıkmıyor ne yapmalıyım? çok dökülmüş bir görüntü var ne kullansam çıkar?

Makyaj yaparken kaş kalemi yerine daha yumuşak ürünler kullanalım çünkü kaş kalemi sert darbelerle boyar ve döker ama kaş farı tozdur asla kaşa zarar vermez. Ben daha kalıcı bir çözüm istiyorum derseniz, yeni bir sistem olan bitkisel boya ile kaş aralarını doldurma yöntemi microblading sistemi ile kaşlarınızı kalıcı, düzgün bir şekle kavuşturabilirsiniz.

Gelecek hafta, profesyonel kaş şekilendirme yöntemleri hakkında bilgilerimi paylaşacağım, beni Yüksek Topuklar’da okumaya devam edin! 🙂

ozge-cerrahoglu-imza

 

Sevgilerimle,

Özge Cerrahoğlu

Güzellik hakkında soru ve önerileriniz için beni Instagram’dan takip edebilirsiniz, buraya tıklayın!