2017 yılının son aylarında artık yavaş yavaş 2018 hazırlıkları yapılmaya başlanıyor. “Kaş modelinizi belirleyelim” başlıklı konumuzda hepimize faydası dokunacak bir derleme yapmak istedim. Çeşitli yüz şekillerine göre çeşitli kaş modelleri mevcut. Hangi kaş modelinin size daha çok yakışacağı konusunda kafanızda soru işaretleri varsa bu yazımız tam size göre. 2018 yılında trend olabilecek kaş modellerini inceleyerek size en çok yakışan, yüzünüze daha uygun olan kaş modelini öğrenin.

Hepimizin bildiği gerçeklerden bir tanesi yüz güzelliğimizi yansıtan en önemli yerimiz, gözlerimiz. Gözler tek başına değil, kirpikler, kaşlar gibi bir çok etmenle beraber anlam kazanır. Bütün yüzümüzü etkileyen en önemli faktörün ne olduğunu hepimiz biliyoruz ki güzel alınmış ve yüzümüze uygun bir ifade ile bizi güzelleştiren kaşlarımız. Bazılarımıza incecik kaşlar çok yakışırken, bazılarımıza ise kalın kaş oldukça fazla yakışıyor. Kavisli, üçgen, yuvarlak gibi bir çok kaş modelininde farklı yüz şekillerine çok güzel yakıştığına ben bizzat şahit oldum!

2018 yüz şekillerine göre kaş modelleri

1-Oval Yüzler için kaş modeli 

Eğer diğer kızlardan farklı olarak oval bir yüzünüz var ise çok şanşlıyız. Neden diye soracak olursanız eğer, oval yüze sahip kişiler her zaman yüz şekline köklü değişikliler uygulayabilir her türlü modeli kullanabilir bir yapıya sahip oluyor.

Bu yazımızı incelemenizi öneririm : Kaş uzatma yöntemleri!

2-Kalp tipi yüzler için kaş modeli: 

Hilal modeli kalp tipi yüzler için idealdir çok fazla inceltmemek şartıyla kalından inceye doğru kavislendirerek kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Kalp tipi yüze sahipseniz hilal modelini mutlaka ama mutlaka deneyin!

Bu yazımızı incelemenizi öneririm : Evde kaş kaldırma yöntemleri

3-Uzun yüzler için kaş modeli:  

Uzun bir yüze sahipseniz kaşlarınız ile yüz uzunluğunu kısaltmak temel amaç olmalıdır. İşte bu yüzden kavissiz bir şekil tercih etmelisiniz. Çünkü kavisli bir kaş her zaman için yüz hatlarını ön plana çıkaracaktır.

Bu yazımızı incelemenizi öneririm : Kaşlarınızı alırken bunlara dikkat edin!

4-Kare yüzler için kaş modeli: 

Kare bir yüz yapısına sahipseniz aslında sert bir görünüme sahipsiniz demektir. İşte bu yüzden ince kaştan uzak durmalı kavisi ise uçlara doğru vermeye çalışarak yüzümüzün kare oluşundan kaynaklanan sert yapısını yumuşatmalısınız.

Bu yazımızı incelemenizi öneririm : Kaşlarınızı sütle kalınlaştırabilirsiniz!

5-Yuvarlak yüzler için kaş modeli:

 Yuvarlak bir yüze sahipseniz kaşınızın üst sınırını koruyarak alttan kavislendirmelisiniz çok da keskin olmayan kavis yüzünüzü daha uzun görünmesini sağlayacaktır.