Kaşlarınız ve kirpikleriniz, gür ve güçlüyse şanslısınız demektir. Çünkü çoğu kadın, seyrekleşen kaş ve kirpiklerden şikayetçidir. Kaş ve kirpikleri güçlendirmek, dolgunlaştırmak ve dökülmelerini durdurmak için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizlere, kaş ve kirpik gürleştiren doğal yöntemler sunuyoruz.

Kaş ve kirpikler neden dökülür?

  • Makyajınızı temizlemeden uyuyorsanız, kaş ve kirpikleriniz dökülmeye başlar. Çünkü, makyaj ürünleri, uzun süre ciltte kalınca cildiniz nefes alamaz. Özellikle göz makyajını temizlemeden uyumak, kirpiklerde bakteri oluşumuna neden olur. Bu nedenle, yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeli ve cildinize bakım yapmalısınız.
  • Başkasının makyaj malzemesini kullanarak, o malzemedeki bakteriyi kendinize bulaştırabilirsiniz. Bu nedenle, kendi malzemelerinizden başka malzemeler kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  • Kullandığınız makyaj malzemelerinin son kullanma tarihleri de son derece önemlidir. Tarihi geçen ürünler bakteri üretmeye başlar. Kaş ve kirpiklerinize zarar verirler.

Kaş boyası veya takma kirpik kullanmadan doğal yollarla kaş ve kirpiklerinizi belirgin hale getirmek mümkün! Bunun için bitkisel yağlarla evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı

Cilt ve saç için faydalı bir besin olan zeytinyağı, kaş ve kirpikler için de mucizevi etkilere sahiptir. Önemli olan zeytinyağının doğal olmasıdır. Küçük bir kaba koyduğunuz zeytinyağını, her akşam yatmadan önce kulak çubuğu yardımıyla kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Hint yağı

Hint yağı, kaş ve kirpikleri çoğaltma konusunda etkili bir yağdır. Yoğun bir kıvama sahip olan Hint yağına, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, E vitamini ampulu ekleyerek etkisini artırabilirsiniz. Bir kaba, tüm malzemelerden 1 tatlı kaşığı ilave edin ve iyice karıştırın. Yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Düzenli uyguladığınız takdirde dökülmelerin azaldığını, kaş ve kirpiklerinizin gürleştiğini göreceksiniz.

Lavanta yağı

Antibakteriyel bir yağ olan lavanta yağı, maskara ve diğer makyaj malzemelerinde biriken bakterileri yok eder. Lavanta yağını maskaranıza 2-3 damla damlatın. Böylece maskarayı uygulamanız daha kolay olacak, maskaranız daha güzel kokacak ve kirpikleriniz zarar görmeyecektir. Lavanta yağını kaş maskaralarına da ilave edebilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay, kaş ve kirpiklerinizdeki kalıntıları temizler, dökülmeleri önler ve gözleri dinlendirir. Göz makyajınızı temizledikten sonra yeşil çayla gözlerinize kompres yapabilirsiniz. Bir tutam yeşil çayı demleyin ve ılımasını bekleyin. Demlediğiniz yeşil çayı pamuk yardımıyla kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar, yeşil çayın sıcak olmaması ve uygularken pamuğu gözlerinize fazla bastırmamaktır.

Kaş ve kirpikleri gürleştiren doğal yöntemleri evde kolayca uygulayarak daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

guzellik banner