katy-perry-kaslar

Kaş şekillendirme hakkında merak edilenler

Merhaba, “Yüksek Topuklar” okuyucuları, ben makyaj artisti Özge Cerrahoğlu. Bu hafta, kaşlar hakkında en çok merak edilen sorularınıza yanıt veren keyifli bir yazı hazırladım. Yüz şekline göre kaş şekli nasıl belirlenir, kaş kalınlaştırmak için ne yapmalıyım, en kolay kaş alma yöntemi nedir, ben kaş bakımı için neler yapıyorum gibi konulara değiniyorum, harika bilgiler edineceksiniz. Hazırsanız, güzellik sohbetimize başlayalım!

Kaşlarımız, yüz ifademizi ve nasıl göründüğümüzü etkiler; masum, çocuksu, çekici veya sade güzellik sergilemenize yardım eder. Sizin için en doğru kaş şeklini bulmanız, güzelliğinizle fark edilir olmanızı sağlayacaktır. Son zamanlarda kaş şekilleri modası çıkmış olsa bile bana göre bir kadının kendine yüz şekline göre seçim yapması ve onu en iyi hissettirecek modeli seçmesi gerekir. Bu yüzden, şimdi gözünüzü nereye çevirseniz kalın ve koyu kaşlar görüyor olabilirsiniz ama önemli olan sizin yüzünüze uyumlu kaş modelini bulmaktır. Merak etmeyin, size bu kadar küçük ama etkili fikirler sunuyorum:

[wp_ad_camp_2]

Kavisli kaş: Ebru Gündeş, Angelina Jolie gibi kavisli kaşlar, daha çekici ve gizemli görünmeyi sağlar.

Doğal kaş: Alınmamış gibi görünen Beren Saat, Tuba Büyüküstün tarzında doğal kaş masum gösterir.

Düz kaş: Hande Yener, Özge Ulusoy gibi düz kaşlar çarpıcı ve genç bir görünüm verir.

Şimdi, nasıl görünmek istediğinize karar verin ve bu kaş şekillerini yüzünüzde hayal edip seçiminizi yapın ama lütfen gerçekçi olun.

Kaşlarım döküldü ne yapmalıyım?

Biz kadınların başına gelebilecek en büyük sorunlardan biri kaşların dökülmesi veya küsmesidir. Bazen yanlış kaş alımı bile buna sebep olmaktadır. Ama merak etmeyin, kaş şeklinin bozulması için de size bir önerim olacak: Öncelikle, bir iki ay boyunca kesinlikle kaşlarınızı aldırmayın, yeniden güçlenmeleri için zaman tanıyın. Ama elbette bu dönemde, eksik kaşlı görünecek değilsiniz! Kaş farı kullanarak aradaki boşlukları doldurun ve doğal bir görünüm kazandırın.

Kaşların daha hızlı uzamasını sağlamak için bitkisel bakım yağları kullanabilirsiniz. Vazelinin faydalarından biri, kaşların daha gür çıkmasına yardımcı olmaktır.

Beren Saat doğal kaş tercih ediyor.
Beren Saat doğal kaş tercih ediyor.
Kaşlarımı kalınlaştırmak için ne yapmalıyım?

Yüz şeklinize en uygun kaş şeklinizin Özge Ulusoy, Hande Yener gibi kalın ve gür olması gerektiğine karar verdiniz ama kaşlarınız ince ve kaş kalınlaştırmak istiyorsunuz, değil mi? O halde, süper etkili önerilerime çok sevineceksiniz!

Kaş bakımı ve dökülen kaşları yeniden çıkarmak için ben sarımsak sürme yöntemini kullanıyorum. Makyaj danışmanlığı yaptığım kadınlara da sarımsak sürmeyi önerdim, çok memnun kaldılar. Ama şimdi aklınıza sarımsağın kokusu geliyor, haklısınız: Evli olanlar için zor bir uygulama! =) Ama buna bir çözümüm var: Yılan yağı ve badem yağı karışımını her gün düzenli uygulamak, kaş kalınlaştırma için etkili bitkisel bir yöntemdir.

Eczanelerde satılan “Evigen” ampül, hem dökülen kaşları yeniden çıkarmak hem de saç dökülmesini önlemek için işe yarar çözümlerden biridir.

Evet, size kaş kalınlaştırma için üç yöntem önerdim, bir tanesini seçebilirsiniz:

  1. Sarımsak sürmek
  2. Yılan ve badem yağı sürmek
  3. Evigen sürmek
Evde kaş alabilir miyim?

Evde kaş almak, eğer doğru yöntemi biliyorsanız size zaman kazandırır. Benim bunun için yine pratik bir önerim olacak: Kaşınızın olmasını istediğiniz şeklini kaş farıyla boyayın, dışarıda kalan kısmı cımbız yardımıyla toparlayın. Böylece, boyanın dışında kalanları alır, kaşınızın aslına şeklini bozmazsınız.

Güzellik püf noktası: Sizlere, her hafta güzellik püf noktası sunacağım, işte ilki: Kaşlarınızın dolgun görünmesi için kaş kalemi kullanmayın! Çünkü, kaş kaleminin ucu serttir ve kaşlarınızı kırıp dökülmesine neden olur. Yukarıda anlattığım bitkisel yöntemleri kullanarak kaşlarınızı gürleştirebilir veya kaş farı kullanabilirsiniz.

ozge-cerrahoglu-imza

Sevgilerimle,

Özge Cerrahoğlu

Profesyonel makyaj artisti

Güzellik hakkında soru ve önerileriniz için beni Instagram’dan takip edebilirsiniz, buraya tıklayın!