Karbonatlı su ile kilo verme, zayıflamak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Bazı insanlar bu zayıflama yönteminden memnun kalırken bazı insanlar işe yaramadığını dile getiriyor.

Karbonatlı su ile kilo verme hakkında farklı yaklaşımlar var. Vücudun alkali seviyeye ulaşması açısından değerlendirelim: Çay, kahve, kırmızı et, ton balığı, turşu, kızartma, tatlandırıcı gibi asit seviyesi yüksek yiyecek ve içecekler tüketiyorsanız, kilo almanız ve vücudunuzun ödem toplayarak şişmesi kaçınılmazdır. İddialara göre karbonatlı su içmek, vücudun asit seviyesini düşürüyor, ödem söktürücü ve zayıflamaya yardımcı etki gösteriyor.

Karbonatlı su nasıl kullanılır?

Kullanım şekli ise genellikle şu şekilde tavsiye ediliyor: Uyandığınızda içeceğiniz 2 bardak karbonatlı su, kilo vermenize yardımcı olduğu söyleniyor. Vücutta tutulan tuz ve su, ödem oluşmasına ve kilo almamıza sebep olur. Karbonatlı su, bu ödem ve toksinleri idrar yoluyla dışarı atarak zayıflamaya yardımcı olduğu dile getiriliyor. Suya karbonat eklendiğinde suyun asit değeri düşerken, temizleyici etkisi yükselir. 1 litre suyun içine 1 çay kaşığı tepeleme karbonat ekleyip karıştırın. Her sabah, uyanır uyanmaz başka hiçbir şey yemeden, içmeden 2 bardak karbonatlı suyu için. Kalan kısmını gün içerisinde bitirin. Bu sırada günlük su ihtiyacınızın kalan 2 litrelik kısmı için de yeni karbonatlı su hazırlayın.

Günlük yaşantınızda bir günü karbonatlı suyla bir günü sadece suyla geçirin. Her gün karbonatlı su içmeyin, mutlaka bir gün ara verin. Ayrıca, yukarıda saydığımız yiyecekleri tüketmeye artık bir son verin. Gördüğünüz gibi o zararlı yiyeceklerin size bir faydası olmadığı gibi size zarar veriyor; basenlerinizin genişlemesine, kocaman bir göbeğiniz olmasına neden oluyor. Karbonatlı suyun adı pek çok yerde alkali su olarak geçer.

Karbonatlı su zayıflatır mı?

Karbonatlı suyu sabah aç karna içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapın. Öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak alkali su içebilirsiniz. Victoria Beckham gibi pek çok ünlü, alkali su içerek ve diyet yaparak zayıfladığını açıkladı. Bu karışımı tavsiye ettiğimiz, 10 kilo kadar fazlası olan insanlar karbonatlı su sayesinde zayıfladığını söylüyor.

Ancak, bazı kişiler karbonatlı su içmenin böbreklere ve mide sağlığına zarar verdiğini dile getiriyor. Esasında, kilo vermek için sade su içmek, spor ve diyet yapmak yeterli oluyor. Biz, ‘Yüksek Topuklar’ olarak, karbonatlı su ile kilo verme konusunda emin değiliz: mantık olarak her gün vücuda kimyasal bir madde almanın iç organları yoracağını düşünüyoruz. Karar sizin…