Daha canlı, gür ve parlak saçlara sahip olmak ister misiniz? Karanfil suyunun saça faydaları sayesinde, çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Evde, doğal malzemelerle hazırlanan karanfil suyu, saç dökülmesini azaltmak için yardımcı oluyor. Kendinize bir şans verin ve bunu mutlaka deneyin!

Karanfil suyunun saça faydaları

Saç için karanfil suyu kullanan kadınlar ve erkekler, son derece memnun. Çünkü, düzenli kullanım ile saç dökülmesinde gözle görülür azalma olduğunu dile getiriyorlar. Bununla beraber, saç telleri kalınlaşıyor ve karanfil suyu etkisiyle daha gür bir görünüm kazanıyor.

Karanfil suyu nasıl yapılır?

Tahmin ettiğinizden daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. 1 su bardağı oda sıcaklığında suyu ve 10 adet karanfili cezveye alın ve üzerine bir kapak kapatın. Kısık ateşte, bir taşım kaynayana kadar tutun. Ardından ocaktan indirin ve soğuması için bekletin. İşte, bu kadar saçlar için faydalı karışım hazır!

Saçlar için karanfil kürü nasıl kullanılır?

Hazırlaması kadar kullanımı da çok kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, her gün düzenli olarak uygulamaktır. Sabah veya akşam, özellikle saç diplerine karanfil suyunu sürün. Her bölgeye yayılması için saçlarınızı tarayın. Kendi kendine kurumaya bırakın. İçiniz rahat olsun: Karanfil kürü, kesinikle saçlarda yağlı bir görünüm bırakmıyor. Bu yüzden de saç dökülmesini azaltmak isteyenler için konforlu bir tercih oluyor.

Karanfil suyu nasıl yapılır?

Karanfil suyunun saça faydaları nelerdir?

Bizler de büyük bir memnuniyetle kullanıyoruz. Çünkü, hem saç derisini hem saç köklerini çok güzel bir şekilde besliyor; saç tellerinin sağlıklı bir biçimde kalınlaşmasını sağlıyor. Günümüz şartlarında herkesin bütçesine uygun ekonomik bir tarif olduğu için de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

Ana hatlarıyla;

  • Saç dökülmesini azaltır.
  • Yeni saçların oluşumunu destekler.
  • Saç derisini iyileştirir.
  • Saçların daha gür olmasını sağlar.
  • Parlaklık, hacim ve canlılık verir.

Karanfil suyu kaç gün dayanır?

Cam bir kavanoza veya şişeye aldığınız karanfil suyu yaklaşık 1 hafta boyunca taze kalır. Zaten, her gün saç uçları ve diplerine sürdüğünüz için hafta sonuna kadar bitmiş olur. Yani, bir kere hazırladığınızda bitene kadar kullanabilir ve sonra yenisini yapabilirsiniz.

Karanfil suyu hakkında merak edilenler:

Emin olabilirsiniz ki karanfil suyu saç rengini koyulaştırmaz. Boyalı ya da boyasız tüm saçlar için uygundur. Düzenli kullanım ile ilk bir hafta sonrasında etkisini göstermeye başlar. Her gün sürerseniz, çok daha yararlı olur. Saçlarınız iyice güzelleştikten sonra, birer gün arayala kullanmaya devam edebilirsiniz.

Saç dökülmesinin olası nedenleri nelerdir?

Yetersiz beslenme, stres, alkol ve sigara kullanımı saç dökülmesine neden olabilir. Bazen, bunların hiçbiri yokken sadece iyi bakılmadığı için de cansızlaşabilir. Bir kan tahlili yaptırıp, vitamin ve mineral değerlerinizi kontrol ettirebilirsiniz. Eğer bir eksiklik varsa, doktorunuzun önerdiği şekilde takviyeler kullanmak yararlı olacaktır. Şampuan seçimlerinizi bitkisel ve besleyici olandan yana yapabilirsiniz. Ne kadar az kimyasal madde içerirse, o kadar yararlı olacaktır. Unutmayın ki, haftada belki iki üç kez kullandığınız şampuanın içeriği ve kalitesi düşündüğünüzden çok daha önemli olabilir.

Melek tarotu