Karlı havaların en büyük cankurtaranı olan kar botları, soğuk havaların en sağlam ve güvenilir botlarının başında gelir. Özellikle de ayak sağlığınıza, konforuna ve sıcaklığına önem veriyor bununla beraber bir de şık bir bota sahip olmak istiyorsanız kar botları tam size göre.

Bu sayede kış boyunca hem ayaklarınızı sıcak ve konforlu tutacak, hem karlı ve buzlu havalarda adımlarınızı çok daha güvenle atacak hem de birbirinden şık kar botu modelleri ile tarzınızı ödüllendirmiş olacaksınız. Kış modasını yakından takip etmek ve yukarıda saydığımız özellikleri de bu modanın içerisine dâhil etmek istiyorsanız, sizin için derlediğimiz kar botu modelleri ile bu kışa bir sıfır önde başlayabilirsiniz:

Bayan Kar Botları

Kış aylarının en gözde bot modellerinin başında yer alan bayan kar botu, kara ve yağmura dirençli olmalarının yanı sıra ayaklara sunduğu sıcaklık ve konforla da son derece popüler botlardır. Özellikle de kayak bölgelerinde ve sahip olduğu özel kaymaz tabanı sayesinde kullanımda sunduğu pratiklik nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bayan kar botları, birbirinden farklı zamanın ötesindeki tasarımları ile de dikkat çekmektedir.

Soğukların kurtarıcısı olan kar botları, diğer botlardan farklıdır. Son derece dayanıklı ve dirençli olan, en zorlu kış şartlarında bile gönül rahatlığı ile kullanılabilen bayan kar botları kendine has özellikleriyle de beğeni topluyor. Peki, bayanlar tarafından fazlasıyla tercih edilen kar botları nasıl olmalı? İşte bu sorunun yanıtı;

Kaymaz Taban: Kar botları denildiğinde akla ilk gelen kaymaz tabanıdır. Karlı havalar için özel olarak üretilen bu botlar elbette ki öncelikle karlı havalarda özellikle de buzu yollarda adımlarımızı güvenle atmamızı sağlamalıdır. O nedenle bir kar botunun en olmazsa olmazı kaymaz, kalın ve termo taban olması gerekmektedir. Bu özelliğe sahip olan bir taban hem ayağınızı yerden oldukça yukarıda tutacak hem de kaymanızı engelleyerek size güven verecektir.

Kürklü İç Alan: Bayan kar botu modelleri içerisinde en fazla tercih edilen modellerin içi kürklü botlar olduğu da bilinen bir gerçek. Bu tercih, kürkün sunduğu sıcaklık, konfor ve sağlık gibi avantajlardan dolayı oldukça haklı bir tercih olarak karşımızda duruyor. İçi gerçek koyun kürkü ile kaplı olan bir kar botu sayesinde dışarıdaki hava ne olursa olsun ayaklarınız her zaman sıcak olacaktır.

Dış Kısmı Su Geçirmemeli: Elbette bir kar botu asla su geçirmemeli. Zaten suya ve kara dirençli olması da bunu sağlamasından gelmektedir. Bu nedenle kar botları genel olarak deriden ve kürkten üretilmektedir. Ancak şu gerçeği de es geçmemekte fayda var. Kar botları suya dirençlidir ancak yüzde yüz su geçirmez demek yanıltıcı olabilir. Eğer kullandığınız kar botunu uzun süre yoğun bir su hacmine maruz bırakırsanız bir süre sonra derisi ister istemez suyu emecektir. Ancak hafif etkili su temaslarında tamamen koruyucu olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bayan kar botları içerisinde yer alan modellerde renk olarak ise daha çok siyah, taba, beyaz, kahve ve bakır renklerinin tercih edilmektedir. Bu renklerin fazla tercih edilmesinin nedeni ise her türlü kombine rahatlıkla uyum sağlamasıdır. Tüm bu açılardan almayı düşündüğünüz bir kar botunun markası da güvenilir olmalıdır.

Güvenilir Marka Garantisi: Bayan kar botları denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri ise Cool Moon markasıdır. Çatlamayan ve renk atmayan derilerin kullanıldığı ürünleri ile marka, üretim portföyünde ayrıca tasarım noktasında da spor ve klasik giyime eşlik edecek geniş bir ürün yelpazesine yer veriyor. Böylece ayakkabılarınızla birlikte sağlık ve hijyeni yaşarken diğer taraftan da tasarım bakımından estetik kaygılarınız giderilmiş oluyor. Cool Moon, bünyesinde bulunan tüm ürünlerinde birinci sınıf deri ve işçilik kullanarak, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi de sürdürüyor. Yeni sezon trendi Cool Moon marka tüm kar botu modellerine ise Derimarket’ten sahip olabilirsiniz.

Kürklü Kar Botu Modası

Kürklü botlarda artık amaç sadece sıcaklık değil, daha fazla rahatlık, daha iyi bir duruş ve çok daha şık bir görünüme kavuşmaktır. Bu amaçlara hizmet eden kürklü kar botları da ayak sağlığına sunduğu faydaları ve insanlara sağladığı avantajları ile de soğuk kış günlerinin en çok tercih edilen bot modellerinin başında gelmektedir.

Her dönem, sezonun moda trendlerini, en şık kürklü kar botu tasarımları ile yansıtan Cool Moon, yeni sezon kürklü kar botu modelleri ile de tarzınızı, kışlık bot modasının kalbi olan Derimarket’te attırıyor. Son dönem bot modasına damga vuran kürklü dokunuşlar ile sadece sıcaklık ve konforu değil, şıklık ve asaleti de garanti altına alacaksınız. Bu yılın öne çıkan bot modasında; parlaklığa ve bazı tasarımlarda farklı dokulara da yer veren, farklı ve zıt renklerin uyumlu kombinlerine olanak sağlayan, estetik ve şıklığı tek bir yapıda buluşturan kar botları, kürklü detaylarla en ihtişamlı şekilde tarzınızı yönlendiriliyor.

Yeni sezonun öne çıkan trendlerden biri olan ayak bileğinde biten tarzlarının kürklü kar botu modasında da kendini en iddialı şekilde gösterdiğini söylemek de mümkün. Özellikle de kadınlara özel tasarlanan kar botlarında, feminen tarzının da etkisinin oldukça baskın olduğu yeni sezon kürklü kar botu modelleri, her türlü zevke ve beğeniye de kucak açmış durumda. 2019 bayan kürklü kar botu modasının öne çıkan bir diğer özelliği de sadeliğin, en yalın şekilde, şık ve asil bir duruş sergileyerek çekici bir güç yaratan etkisi.

Kar Botu Almak İçin 4 Sebep

Sağlık: Kar botlarının en özel yanı son derece sağlıklı olmalarıdır. Eğer ayak yapınıza uygun bir kar botu seçtiyseniz sağladığı konforun yanı sıra ayaklarınıza sunduğu sıcaklık sayesinde de son derece sağlıklı bir bota sahip olmuş olacaksınız. Özellikle de ayaklarınızın hava almasını sağlayan deriden yapılmış kar botları ayaklarda oluşan mantarı önlerken, içinde bulun kürkü sayesinde de topuk ağrısı kemik çıkıntısı gibi sorunların da önüne geçer.

Güvenlidir: Kar botları aynı zamanda güvenli botlardır. Buzlu ve karlı havalara özel olarak tasarlanan ve üretilen kar botlarının tabanları kaymaz koruyucu tabandır. Bu da sert ve kaygan zeminlerde adımlarınızı korkmadan daha güvenli ve atmanızı sağlayarak size huzur ve güç verir.

Cesaret Verir: Kar botu kullanıcılarına cesaret verir. Çünkü kaymaz bir tabana sahiptir, soğuğu geçirmez, suya ve kara dirençlidir, sağlıklıdır, yere çok daha sağlam ve güvenle basmanızı sağlar, konforludur. Bu özelliklere sahip bir kar botu size cesaret vermez mi? Böyle bir bota sahip olup da kendinizi kışlık doğa sporlarına kolaylıkla bırakabilirsiniz.

Farklılıktır: Kar botları diğer botlara göre çok daha farklı bir havaya, duruşa sahiptir. Özellikle de şehir hayatında bir kar botu ile yaptığınız bir gezintide dikkatleri çekmeye hazır olmalısınız. Güçlü ve iri duruşa sahip olan kar botu, stilinize de cool bir hava katacak sizi yüceltecektir. Özgün bir tarz yakalamak ve farklılığınızı yansıtmak istiyorsanız kar botu sahibi olmak için daha fazla zaman kaybetmemelisiniz.