Tamam, aşka inanıyorsun anladık, aşkı da tüm gücünle savunuyorsun, onu da anladık! İyi de kadın; hangi mucize kapıda bir prens belirmesini sağlayabilir? Ah be Candan, demek sen de arada bir saçmalıyorsun! Bu kadarına Tanrı bile güler zaten… Senin bu hayal gücün de beni bitirecek! Aklını başına topla biraz kızım, öyle bir hayat yok! “


İşte böyle diyerek gülüyordu bilinçaltım insan kılığına girmiş biçimde rüyamda… İçim çekildi, acıdı, uyandım! Gerçekten beyaz atlı prensler yok mu? Var! Bana denk gelmemiş olması, yokluklarını ispat etmez….


Ben uslanmadan inanacağım aşka, uslanmadan kırılacak kalbim belki defalarca daha ama ben hep bir ümit taşıyacağım içimde. Nasıl benim gibi, senin gibi, onun gibi birileri inanıyorsa hayatta gerçekten sevip saracak birilerinin olduğuna; karşı cinste de buna inananlar olmalı. Şu anda, bu gece yarısında bir yürek de aynı şeyleri söylüyor olmalı…


Kapıda yığılmış beklemeyecek elbette prensler ama inanmadan yürüyüp geçtiğimizde bekleyenleri göremeyeceğimiz de başka bir gerçek! Ayrıca bir prens de değil kimsenin derdi; en fazla kadınım diyecek ve öyle davranacak bir adamın hasretini çekiyor pek çok kadın, yalan mı?


Yalandır belki hepsi; belki sadece benim hayal dünyamın saçma uydurmalarıdır bunlar. Hiçbir kadın böyle bir şeyin peşinde değildir belki ve belki hiçbir adam “kadınım” diyeceği birini aramıyordur. Bunların hepsi benim hüsnü kuruntumdur.


Olsun! Ben yine de bir yerlerde sevmeye ve sevilmeye aç kalmış dostlar olduğuna inanacağım ve bir yerlerde tam da şu saatte, bir gün dualarımıza karşılık gelecek o sevgi dolu bir çift gözün de aynı şeyleri söylediğini düşüneceğim.


Belki o da benzer cümleler yazıyor şu anda ajandasının alt köşesine, kim bilir? Kapıda bir anda belirmeyecek elbette bir prens ama aşk hep birilerinin karşısına bir anda çıkıvermiştir. Ben buna inanarak yaşamaya devam edeceğim…. Tüm inanmayanlara inat!


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.