Ayrılık acısının tedavisi maalesef tek bir formüle dayalı, o da zaman. Bu süreci mutlaka yaşamak gerekiyor. Her ayrılık, tıpkı bir ölüm gibi, tek farkı ölümü kabullenmek daha kolay. İnsan en azından öldüğünü ve yapacak bir şey olmadığını biliyor. Ayrılık kısmında ise, ilk zamanlar dönmesini isteme, bitiş sebebini anlayamama gibi durumlar oluyor. İnsanın içini kemiren de bunlar.Zaman gereken tedaviyi getirecektir. En büyük aşklar bile, zaman geçince unutulur. İçinde bulunduğun ruh halinde, bunlar sana çok uzak ve olamazmış gibi görünür. Herkes bu yoldan geçiyor emin ol. Senin acın da geçecek.

Bu süreyi kendini oyalayarak geçirmeni tavsiye ediyorum. Canın istemese de mutlaka dışarı çıkmalı, eve kapanmamalısın. Dostlarınla zaman geçir, onlardan yardım iste. Hayata karış. Bunun için kendini biraz zorlamalısın.

Seni uyarmak istediğim en önemli konu şu; daha önce yaptığı gibi, birkaç ay sonra bir boşluğa düşer ve sana dönmek isterse, kabul etmemelisin. Zaten bir kere bu hakkını kullanmış. Eğer bir daha şans verirsen, bunun tekrarlanacağından emin olabilirsin. Ve bu olduğunda artık ona değil, kendine kızmaya başlarsın. Madem gitmek istedi, o zaman gidecek. Sen bir zaman sonra kendini toparlayacak ve hayatına devam edeceksin. Eğer döndüğünde kabul edersen, bu acıları tekrar yaşamayı da kabul ediyorsun demektir.

Ayrılık acısı ile ilgili olarak aşağıda linkini verdiğim yazımı okumanı tavsiye ediyorum. Bunun haricinde şu an için çok yapılacak şey yok. Acını yaşa, bu süreci atlat ve yeni, hak ettiğin sevgiyi bulacağın bir aşka yelken aç.Gün geçtikçe hafifleyecek ve zamanı geldiğinde de bu acıların hepsi geçecek. Bunu unutma. Bu yoldan senden önce de geçen oldu, senden sonra da geçen olacak. Sadece geçeceğine inan. Bunun dışında elimden maalesef ki bir şey gelmiyor.

Bir an önce beyaz çizgiye gelmeni diliyorum, dualarım seninle. En kısa zamanda güzel haberlerini almak dileğiyle….

Ayrılık Acısı için yazdığım yazıyı okumak için buraya tıklayınız.

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

 

Sevgili Candan Ünal;
1,5 yıllık ilişkim dün sevgilim tarafında bitirildi. Gerekçesi sıkıldığı, uzun süreli ilişkiler ona göre değilmiş, hep aynı şey oluyormuş, bunalmış, yapamıyormuş, bitsin istiyormuş. Zaten geleceğimizin olmadığını, ne beklediğimi, er ya da geç ayrılacağımızı söyledi..Şu an çok üzgünüm, çok kötüyüm, uyku uyuyamıyorum..Daha önce de buna benzer bir ayrılık yaşadık fakat o zaman yumuşaktı, zaman istemişti, beni kaybetmek istemediğini söylemişti, benimle devam etmenin önemli olduğunu söylemişti..ve zaten 5 gün aradan sonra pişman oldu tekrar başladık..Ama bu kez 3 haftadır uzak olmamıza rağmen son 4 günde tavırları değişti buraya geleceği günün hayalini birlikte kurarken, aniden bu tepkiyi verdi. Anlayamıyorum.. Bu kez kesin zaman istemiyorum, bitti diyor.. Anlamıyorum dediğim zaman da anlaman gerekmiyor dedi. Çok acı çekiyorum nasıl kurtulurum? Onu kaybetmek istemiyorum ama sanırım bu kez hiç yolu yok??

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın