Kahverengi gözler için makyaj önerileri

Makyaj artistleri, kahverengi gözlere sahip kadınların makyaj konusunda çok şanslı olduğunu söylüyor. Neden mi? Çünkü, kahverengi gözlerde neredeyse her renk güzel duruyor. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, kahverengi gözler için makyaj önerileri sunuyoruz.

Peki, kahverengi gözlerin asla kullanmaması gereken bir far veya kalem rengi var mı? Makyaj artistleri, kahverengi gözlerin kahverengi far ve kalemden uzak durması gerektiğini belirtiyor. Gelin, gözlerinizi ön plana çıkaracak makyaj önerilerine ve ünlülerin makyajlarına bakalım…

Kızıl tonlar

Kızıl ve mor tonlar, kahverengi gözlerinizi ön plana çıkartacaktır. Kızıl tonlarda bir göz makyajı yaptığınızda, gözlerinizi mutlaka siyah göz kalemiyle çerçeveleyin.

Mavi tonları

Kahverengi en yaygın ve doğal göz rengidir. Kahverengi gözlere dikkat çekmek için, kontrast yaratan iddialı göz makyajlarını tercih edin. Mavi ve lacivert tonlarını gece ve gündüz kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı güçlendirmek için maskara uygulamayı unutmayın.

Vazgeçilmez siyah

Siyah göz makyajı, tüm göz renkleri için vazgeçilmezdir. Kahverengi gözleri seksi göstermek için siyah far ve siyah eyeliner yeterli olacaktır. Alt ve üst kirpik diplerinize siyah kalem geçin ve hafifçe dağıtın. Buğulu gözlere daha iddialı bir görünüm kazandırmak için siyah far kullanmayı ihmal etmeyin.

Metalik renkler

Kahverengi gözlerinize aydınlık katmak istiyorsanız, metalik krem farları deneyebilirsiniz. Altın ya da bronz tonlar, gözlerinize ışıltılı ve parlak bir görünüm kazandırır. Gözlerinizi metalik farlarla aydınlattıktan sonra kirpik diplerinize metalik bir eyeliner geçebilirsiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Far sürerken dikkat edilmesi gerekenler

Gözleri büyük göstermenin etkili yolları

Göz rengine en uygun göz farı hangisi?

Yorum Yapın