Kahverengi gözlere yakışan en güzel makyaj tonlarını biliyor musunuz? Hem iddialı, hem çekici, hem de doğal gösteren makyaj tüyolarını sizler için derledik.

Dumanlı göz makyajı, kahverengi gözlere yakışan en güzel makyajlar arasında yer alıyor. Bu tip bir makyajı özel davetlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Fakat gözlerinize çok yoğun ilgi çekeceğinizden, saçlarınızı toplamanız daha güzel görünmenizi sağlayabilir.

Parıltıları seviyorsanız, altın tonlarını deneyin! Bu makyajı uygularken siyah göz kalemiyle gözlerinizin etrafını belirginleştirebilirsiniz. Saçlarınızı ise dilediğiniz gibi dağınık olarak toplayabilirsiniz.

Kalın siyah kalem gözlerinizi olduğundan daha büyük göstererek seksi bakışlar elde etmenizi sağlayabilir. Fakat bu makyajı denerken ten renklerinde bir göz farı kullanmanız sizi daha güzel gösterecektir. Saçlarınızı ise mutlaka toplamalısınız.

Renkleri seviyorsanız, hem masum hem de seksi görünen bu makyajı deneyin. Gözlerinizin altına parlak mavi bir kalem çekin ve göz kapağınızın üzerine sarı parlak bir far deneyin. Böylece enerjik ve harika görünebilirsiniz.

Eyeliner, kahverengi gözün vazgeçilmez makyajlarından biridir. Bu makyajı hem gece hem de gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ise hem açık hem de toplu olarak kullanabilirsiniz.

İki kat maskara kullanmak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Bunun için dolgun ve hacimli maskaraları deneyebilirsiniz. Bu makyajda yanaklarınıza biraz şeftali tonları deneyin ve saçlarınızı açık bırakın.

Oldukça doğal olan eyelinerlı makyajı günün her saati kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza eyeliner çekin ve alt kısma hafif açık renkli bir kalem uygulayın. Dudaklarınızı ise ten renginde bir rujla nemlendirin.

Pembe ve şeftali tonlarındaki makyajla harika görünmeniz mümkün. Renkli farınızın daha güzel durması için siyah kalemle gözlerinizi çerçeveleyebilirsiniz.

Doğal olan bu makyajın kahverengi gözlerinizle uyum sağlaması için metalik ve nude renkleri deneyin. Önce yanaklarınıza bronz bir pudra sürün ve aynı rengin birkaç ton koyusunu göz kapaklarınıza uygulayın. Hafif bir maskara ile harika görünebilirsiniz. Saçlarınızı ise ister açık, isterseniz de toplu kullanabilirsiniz.