Türk kahvesi içmeyi çok severim, kahvem bittikten sonra telvesini mutlaka kullanırım. Neden mi? Kahve telvesinin cilde faydaları gerçekten olağanüstü! Siyah nokta temizliği, ölü derilerden arındırma gibi cilt bakımı için muhteşem özellikleri var. Haydi, hemen başlayalım!

Kahve telvesinin yüze faydaları nelerdir?

Tanecikli yapısı ve kafein içeriğiyle kahve telvesi, yüzü canlandırmak ve ölü derilerden arındırmak için harika bir çözümdür. Yüzünüzden makyajı temizleyip ılık suyla durulayın. Kahve telvesini özellikle burun, alın, çene bölgesine masaj yaparak sürün. Yaklaşık beş dakika kuruması için bekletin. Ardından ılık suyla durulayın.

Kahve telvesiyle bakım maskesini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur ancak hassas cildiniz varsa, kullanmadan önce bileğinizin iç kısmında test edebilirsiniz.

Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır?

Siyah nokta temizliği için kahve telvesi maskesi yapabilirsiniz. Bence, en önemli püf noktası banyodan sonra maske yapmaktır. Sıcak suyun etkisiyle cilt gözenekleri açılır, siyah noktalar yumuşar ve kahve telvesiyle masaj yaptığınızda kolayca temizlenir.

Kahve telvesi maskesi de aynı şekilde temiz cilde uygulanır, siyah nokta olan bölgelere sürülür, beş dakika bekletilip ılık suyla durulanır. Kahve doğal bir nemlendirme sağladığı için ekstra nemlendirici krem sürmenize gerek yoktur.

Kahve telvesinin cilde faydaları nelerdir?

Kahve telvesi, yukarıda belirttiğim gibi cilde doğal bir nemlendirme verir. Bu sayede daha canlı ve parlak olmasına yardım eder. İyi nemlendirilmiş bir cilt genç kalır, kırışıklıklardan korunur. Kahve telvesinin cilde faydalarından yararlanmak için az evvel anlattığım gibi haftada birkaç kez kahve telvesi maskesi yapabilirsiniz.

Bana güvenin, ilk kullanımda bile mucize sonuçlar alacaksınız. Yalnız, kahve telvesini yüzünüze çok fazla bastırmadan uygulayın. Cildiniz hassastır ve ona şefkatle yaklaşmak gerekir.

Güzel günler dilerim kızlar, kendinize Türk kahvesi telvesiyle bakım yapın!

kahve