Türk kahvesi telvesiyle cilt bakımı yapabilir, siyah nokta ve ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre sade telve veya nemlendirici yağlar ilave edip kullanabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ farkıyla, bu ekonomik, etkili ve pratik bakım maskesi tarifini öğrenebilirsiniz.

Kahvenin cilde faydaları nelerdir?

Kahve içeriğindeki kafein, cildin canlanmasına yardımcı olur. Telvenin tanecikli yapısı, cilt yüzeyindeki ölü deriler ve siyah noktaların temizlenmesine faydalıdır. Kahvenin doğal yağı, cildi mükemmel nemlendirir, daha parlak olmasına yardım eder.

Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır?

Eğer, yağlı bir cildiniz varsa Türk kahvesi telvesini sade olarak kullanabilirsiniz. Yüzünüzü iyice temizleyip durulayın ve hafif nemli kalacak şekilde kurulayın.

Kahve telvesini alın, burun, çene bölgelerine masaj yaparak yumuşak hareketlerle sürün. Ancak, göz çevresi hassas olduğu için bu bölgeye maske sürmeyin. Kahve telvesinin etkisini göstermesini 5 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

Haftada 2 kez Türk kahvesiyle cilt bakım maskesi uygulayabilirsiniz. İlk denemede bilr harika sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kuru ciltler için telve maskesi nasıl yapılır?

Kahve içeriğindeki doğal yağ, cildinizi bir parça nemlendirecektir. Ancak kuru bir cildiniz varsa, telve içerisine bir tatlı kaşığı saf zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı karıştırıp yüzünüze ve boynunuza sürün.

Yaklaşık 5 dakika, cilt tarafından emilmesi için bekletin. Ardından ılık suyla cildinizi durulayın. Eğer gerekiyorsa, doğal özlü nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Türk kahvesi telvesinin güzelliğe faydaları

Selülit gidermekten göbek eritmeye, siyah noktaları temizlemekten topuk çatlaklarını gidermeye kadar çok farklı alanda Türk kahvesi telvesinin güzelliğe faydaları vardır. Hemen okuyup öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN