kadinlarda-g-noktasi

Kadınların zevk noktalarını keşfetmek, cinsellikten daha fazla tatmin olmanızı sağlar. Yatakta mutluysanız, bu yüksek enerji hayatınızın diğer alanlarına yansır; mutlu ve güçlü hissedersiniz. Öğrenmeye ilk olarak, kadınların G noktasından başlayabilirsiniz; bu hem size hem eşinize zevk verecektir.

Kadın cinsel organının en duyarlı bölgesi G noktasıdır. Aslında insanlar, bunun varlığından habersizdir ve farkına varana kadar yüksek zevkten mahrum kalırlar. Amerikalı Jinekolog ve Seksolog Dr.Ernest Grafenberg tarafından 1944 yılında keşfedilen G noktası, kadını orgazma ulaştırmanın en hızlı ve zevkli yollarından biridir.

G noktası nasıl bulunur?

G noktası, orgazm olmaya katkısı açısından, erkeklerde penis başına benzetilebilir; yoğun sinir dokuları vardır ve hassastır. G noktası, her kadında farklı yerde bulunabilir. Bazen vajina girişinden biraz ileride, bazen vajina çeperinden içeride olabilir. G noktasını bulmanın en iyi yolu, parmak uçlarıyla dokunarak eşinizin vereceği tepkilere göre hareket etmektir. Yani, araştırma ve alıştırma G noktasını bulmak için gereklidir. Aşağıdaki görsel anlatımla, hangi bölgelere dokunacağınızı görebilirsiniz.

kadinlarda-g-noktasi-2

G noktasının faydaları nelerdir?

Ön sevişme sırasında G noktasını uyarmak, hormonal metabolizmayı hareketlendirir ve kadının ıslanarak, sevişmeye daha çok odaklanmasını sağlar. Sizinle mutlu olan kadın, yeni sevişmeler için sabırsızlanacaktır. Kalp hızında artma, sıcaklığın yükselmesi ve solunumun hızlanması kadının daha enerjik ve pozitif enerji dolu olmasını sağlar.

G noktasının orgazma etkisi nedir?

Kadınlar için orgazm olarak gerçekten değerlidir çünkü erkeklere göre çok daha zor gerçekleşir. Ancak, mükemmel bir ön sevişme, G noktasına masaj ile orgazm olmak kolaylaşır; kadın size minnettar kalır. Bazı kadınlardan ‘Penis boyu önemli değil’ sözünü duyduysanız, doğru söylüyordur çünkü uzun bir cinsel ilişki yerine bazen, bu tür zevk veren noktalara yoğunlaşmak daha etkili olabilir.

Erkeklerde G noktası var mıdır?

Erkeklerin de bir “G Noktası” vardır. Anüsün 3-5 cm içinde ve penisle anüs arasındaki bu bölge son derece duyarlıdır. Hatta bazı erkekler sadece bu bölgelerinin okşanmasıyla orgazm bile olabilirler.

zevk