Kadınlar, hayata ışık tutar ve aşkın, sevginin ne demek olduğunu insanlara anlatır. Hayattaki zorluklara göğüs geren, güçlü ve cesur kadınların hikayelerini anlatan ve bizlere ilham veren filmleri Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için derledik. İşte size güçlü kadın karakterlerin olduğu 11 harika film

La Vie En Rose

Tüm acıları, çalkantıları, pişmanlıkları, hüzün ve mutlulukları ile dolu dolu yaşanmış bir hayat. Dev sesiyle milyonları büyüleyen bir kadın olan Edith Piaf, yaşam boyu mücadele ettiği türlü zorlukların, alkol ve morfin bağımlılığının tükettiği yorgun bedenine şarkı söyleyerek direniyor. Bir “Kaldırım Serçe”sinin hayat öyküsünü anlatan “La Vie En Rose”; Marion Cotillard’a da Oscar kazandırmıştı.

Jeanne D’arc

Jeanne D’arc, ülkesini korumak adına erkek egemen bir düzende ortalığı ayağa kaldıran, tabuları yıkan bir kadın. Memleketi Fransa’da azize mertebesinde kabul edilen bir ikon. Bu cesur kadının kısa ama efsanevi öyküsünde Jeanne D’arc rolüyle Milla Jovovich’i izliyoruz.

Unutma Beni – Still Alice

Film boyunca bir ailenin hayatına, ilişkilerine, korkularına, kaygılarına ve mücadelelerine tanık oluyoruz. Filmin ana karakteri Alice, Alzherimer hastalığı ile cesur bir mücadeleye girişir. Güçlü ve iradeli kadının mükemmel örneğidir. Julianne Moore’un inanılmaz performansıyla karakter daha büyüleyici bir hale geliyor.

Omuz Omuza – Stepmom

Omuz omuza, güçlü hislein, anneliğin, fedakarlığın ve kontrolü zor şartların anlatıldığı bir film. Kahramanların karmaşık ve çelişkili karakterlerini gözler önüne seren bu filmde Susan Sarandon ve Julia Robers’ın performansları izleyenleri büyülüyor.

Jane’in Zaferi- G.I. Jane

İnsan ruhunun, özellikle de kadının gücünü etkili bir şekilde gösteren Jane’in Zaferi, oyuncuların da kusursuz bir şekilde oynamasıyla klasikleşen filmler arasına girmiştir.

Elizabeth

Bilge ve güçlü bir hükümdar olmak zorunda olan I. Elizabeth’in zorlu görevi ile ilgili harika bir film. Cate Blanchett, kraliçe rolünde harika oyunculuğuyla karşımıza çıkıyor. Gerilim, tutku, ihanet, macera ve ihtişam, tüm bunlar bu filmde bir araya geliyor.

Malena

Monica Bellucci’nin hayat verdiği Malena, her erkeğin saplantısı, her kadının kıskandığı güzel bir duldur. İnsanlar onun hakkında acımasızca dedikodular yayıyor, erkekler ise Malena’nın hayalleri ile yaşıyor. Malena’nın filmde çizdiği imaj, daima gerçek güzellik için bir standart olarak kalacak.

Frida

Frida, bastırılamayan arzuları ve enerjisi ile isyankar bir kadın. Yaşlı, zengin fakat çok ünlü bir sanatçı olan Meksikalı Diego Rivera ile evlendiğinde henüz 20 yaşındaydı. Film, yalnızca dahi bir sanatçının hikayesini anlatmıyor. Aynı zamanda, hayattaki en önemli iki şeyin aşk ve aile olduğunu düşünen bir kadının hikayesini anlatıyor.

Sahtekar – Changeling

Sahtekar filmi, 20. yüzyılın başlarında Amerika’da geçiyor. Çocuğunun kaybolmasıyla polise başvuran anne, oğluna kavuşuyor; ancak bir süre sonra, çocuğun kendi oğlu olmadığını fark ediyor ve olaylar gelişiyor.

Coco Chanel’den Önce – Coco Before Chanel

Coco Chanel’den Önce, topluma ve toplumun muhafazakar ve eski kafalı ahlak kurallarına, normlarına, dar korselerine, sıkıcı elbiselerine ve şapkalarına baş kaldırmaya korkmayan bir kadının hikayesini anlatıyor. Telaşsız ve sakin ilerleyen bir film olduğunu da söyleyebiliriz.

Mona Lisa Gülüşü – Mona Lisa Smile

Bu film, kadın, haysiyet, sabır ve cesaret hakkında. Mona Lisa Gülüşü filminde asıl anlatılmak istenen, kişinin kendine özgü bir düşünme tarzı geliştirmeyi öğrenmesi. İlgi çekici hikayesi, yetenekli oyuncuları ile beğenilen film, kadınların sezgilerini izleyenlere yansıtıyor.