Akıllı telefonlar için hazırlanan on binlerce uygulama, gündelik hayatta olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Sektörlere, yaşlara, cinsiyetlere ve çeşitli guruplara göre hazırlanan uygulamaların yanında kadınlara göre hazırlanmış binlercesi bulunuyor. Bu mobil uygulamalar sayesinde hayatınız daha kolay ve rahat hale gelebilir. Adet takviminizi takip edebileceğiniz ya da anne adayları için rehber olan birçok mobil uygulama mevcut. Bugün sizin için 6 tanesini derledik.

WomanLog

WomanLog Takvim, kadınlar için tasarlanmış bir regl ve doğurganlık takvimi. Uygulama ile regl ve doğurganlık dönemlerinizi, semptomlarınızı takip edebilir, notlar alabilir, istatistiklere bakabilirsiniz. Kilo kontrolü de yapabileceğiniz uygulamada, kullanacağınız haplar ve hatırlatma bölümü de yer alıyor. Ruh halinizi bile not alabileceğiniz bir bölüm bulunmakta. Kullanımı da çok kolay ve belli aralıkla kendini yedeklediği için verileri kaybetme şansınız yok.

Daily Workouts

Daily workouts, formunu korumak ve daha sağlıklı vücutlara sahip olmak isteyen kadınlara özel uygulama.10,20 ve 30 dakikalık spor egzersizi seçerek hazırlanmış videolarla antreman yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ister vücudunuzun bir bölümü isterseniz tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Hair Color Booth

Hair Color Booth, kadınların dijital kuaförü görevini üstlenen uygulamadır. Uygulama sayesinde saçınızla ilgili yapacağınız değişikliklerin üzerinize bırakacağı etkiyi gözlemleyebilirsiniz. Kadınların en kritik kararlarından biri olan saç rengimi nasıl değiştirsem yakışır? sorusunu yanıtlamaya yardımcı olacak uygulama, kuaförünüzün işini epey kolaylaştıracak.

Babywatch

Babywatch, anne adaylarına gebelikle ilgili bilgi veren ve yol gösteren uygulamadır. Anne karnındaki bebeklerin kalp atışı ve tekmeleri görebilir, yakınlarınızla paylaşımda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda gebeliğin takibi ve doğum tarihi konusunda yardım alabilirsiniz. Uygulama sayesinde anne adayları heyecanlarını iki katlayacak.

Lugatım

Lugat 360 markasını duymuşsunuzdur. Hayatımızdan çıkardığımız eski kelimeleri yeniden yaşama döndüren bu girişim eski sözcüklere karşı olan ilgimizi artırdı. Eğer daha fazla eski kelime öğrenmek ya da eski şiir ve metinleri okurken karşınıza çıkan sözcüklerin anlamlarını keşfetmek istiyorsanız bu uygulamayı indirebilirsiniz. En çok arananlar bölümünde ise kelime avına çıkabilirsiniz.

Zomato

Arkadaşlarınızla buluşmadan önce mekan konusunda kararsız kalırsanız Zomato ile daha kolay karar verebilirsiniz. Restoran kategorilerinde filtreleme yaparak verilen puanlara, yapılan yorumlara göre seçim yapmak hızlı karar vermenizi sağlıyor. Ayrıca konum özelliği açıldığında yakınınızdaki popüler mekanları da görebilirsiniz.