pilates-spor-hareketi

Fazla kilolarından kurtulmak, vücudunu şekillendirmek isteyenler kadınlar için spor hareketleri ve spor yapmanın püf noktalarını sunuyoruz. Düzenli olarak spor yapmak, daha mutlu olmayı ve formda kalmayı sağlıyor. Bugün kesin bir karar verin ve spora başlayın! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” önerileriyle kadınlar için spor hareketlerini yapın.

  • Kadınlar için spor yapmanın faydası nedir?

Spor yapmak, öncelikle fazla kilolardan kurtulma ve yağ yakmaya yardımcı oluyor. Yani, o çok beğendiğiniz elbisenin üzerinizde harika durması için spor yapmalısınız! Hızlı çalışan bir metabolizma, vücudun daha çok kalori yakmasını sağlar. Spor yapanların metabolizması hızlanır ve gençleşir. Spor sırasında endorfin, serotonin gibi mutluluk hormonları daha çok salgılanır. Kadınlar için spor yapmanın bir başka faydası ise daha mutlu, özgüvenli ve dengeli olmalarıdır.

  • Kadınlar için spor yapmanın püf noktaları nelerdir?

Bazı kadınlar, spor yaparsa aşırı derecede kaslanıp erkek gibi görünmekten korkar. Ancak, bu konuda içiniz rahat olsun; vücutta kas kütlesini artırıp fitness modelleri gibi görünmek için gerçekten çok çalışmanız gerekir! Yani, haftada 3 gün yürüyüş, yüzme, koşu gibi kardiyo sporları yapan veya haftada 3 gün 30 dakika egzersiz hareketleri yapan kadınlar, kıvrımlarını güzelleştirir; erkek gibi görünmez.

Spor yapmak için en ideal saatler, yemek yedikten bir iki saat sonrasıdır. Aç karna veya tok karna spor yapmak zararlıdır. Spordan önce performansı artırmak için bir mevsim meyvesi, bir fincan sütlü kahve veya sade Türk kahvesi içebilirsiniz. Spordan sonra ise kasları güçlendiren, yağ yakımını hızlandıran yoğurt, kefir, kırmızı et, süt gibi besinler tercih edebilirsiniz.

spor-yapan-kadin

  • Kadınlar spor yaparken nelere dikkat etmelidir?

Spor sırasında ter ve solunum yoluyla vücutta su kaybı olur. Mutlaka, spordan sonra ve spor sırasında su içmek gerekir. Kadınlar için spor yapmanın en önemli püf noktası, yeterli miktarda sıvı almalarıdır. Spordan sonra ayran, maden suyu, detoks suyu veya sade su içmek çok faydalıdır.

  • Kadınlar için spor hareketleri nelerdir?

Aşağıdaki fotoğraflarda bölgelere özel kadınlar için göbek eritme hareketleri, bacak ve basen eritme egzersizleri ve sırt hareketleriyle esneme hareketleri gösterilmiştir. Bu hareketlerinin her birini 10 kez tekrar ederek 1 seti tamamlayın. Yeni başlayanlar için her hareketi 1 set yapmak yeterli olacaktır ancak zamanla vücut gücünüz yükselecektir ve set sayısını artırmanız gerekir.

Spor hareketlerine başlamadan önce ısınma hareketleri, bitirdikten sonra esneme hareketleri yapmak çok faydalıdır. Ayrıca, spor sonrası ılık bir duş alıp kese yapmak, spor sonrası kas ağrılarını azaltacak ve yağ yakımını hızlandıracaktır.

sirtegzersiz-2504 01

aagobek-2103 07

aagobek-2103 03

aagobek-2103 01

bacakegzersizi-2404 01 bacakegzersizi-2404 10

bacakegzersizi-2404 04

bacakegzersizi-2404 15

sirtegzersiz-2504 09 sirtegzersiz-2504 08