Uzun, dolgun, parlak ve sağlıklı saçların hayalini kuruyorsanız, size yardımcı olacak hızlı saç uzatma maskelerimiz var! Kadınlar için hızlı saç uzatma yöntemleri, düzenli uygulandığında doğal yollarla saçların daha çabuk uzamasına yardımcı olur. ‘Yüksek Topuklar’ farkıyla öğrenin, yıllardır süren dostluğumuza dayanarak güvenle uygulayın.

Hindistan cevizi yağı ile hızlı saç uzatma maskesi

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en iyisi ile başlıyoruz: Hindistan cevizi yağı, içerdiği faydalı özlerle saçların hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Ayrıca, saç kırıklarını önlüyor, daha parlak bir görünüm kazandırıyor. İhtiyacınıza göre haftada bir veya iki kez maskeyi uygulayabilirsiniz.

Bir yemek kaşığı katı halde Hindistan cevizi yağını avuç içine alın ve ellerinizi birbirine sürterek eritin. Saç dipleri ve uçlarına iyice yedirerek sürün. Geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Havluyla saçlarınızı sarıp 1 saat bekletin.

Yıkama aşamasında saçlarınızı çok hafif ıslatın, avuç içine şampuan alıp biraz suyla seyreltin ve saçınıza sürün. İki yıkamada saçlarınızdan arınacaktır. Her hafta Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma maskesini uygulayın. 

Sinameki otu ile hızlı saç uzatma yöntemi

Hızlı saç uzatma maskelerinden biriyle devam ediyoruz: Deneyenler biliyor, sinameki otu hızlı saç uzatmaya yardımcı oluyor. Aktardan, gayet uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Sadece, sinameki otunun saçları kurutmaması için nemlendirici özelliğe sahip zeytinyağı veya tatlı badem yağı ilave etmeniz gerekiyor. 

Aktardan aldığınız sinamekiden 8 yaprağı cezveye koyup üzerine bir bardak su ekleyin. Bir taşım kaynatıp ocaktan indirin ve ılınması için kenarda bekletin. Sinameki otunu suyun içinden alın. Bir kapta bir yemek kaşığı zeytinyağı ile sinameki otu suyunu karıştırın.

Saç dipleri ve uçlarına iyice sürüp geniş dişli tarakla tarayın. Havluyla sarıp bir saat bekletin ve sonra şampuanla yıkayın. Saç dökülmesine iyi gelen şampuan kullanırsanız, daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Saçların hızlı uzamasını sağlayan besinler

E vitamini, Biotin, protein içeren besinler saçların doğal yollardan uzamasına yardımcı oluyor. Aşağıdaki besinleri günlük beslenmenizde mutlaka tüketin.

 • Maden suyu
 • Yumurta
 • Ceviz
 • Havuç
 • Fındık
 • Yoğurt
 • Fındık
 • Avokado
 • Zeytinyağı
 • Keten tohumu
 • Soğan
 • Sarımsak

Çörek otu yağıyla hızlı saç uzatma maskesi

Çörek otu yağı gerçekten çok şifalı, mucizevi bir yağdır. İçildiğinde zayıflamaya, saça sürüldüğünde yeni saç çıkmasına yardımcı olur. Ancak, önemle belirtelim ki hızlı saç uzatma yöntemleri yöntemlerinden gerçekten fayda görmek için düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Asla vazgeçmeden, haftada 2 kez çörek otu yağı maskesini yaptığınızda çok güzel sonuçlar alacaksınız.

Çörek otu yağı saç dökülmesine iyi geliyor, doğal yollardan saç uzatmaya yardımcı oluyor. İki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

 • Çörek otu yağını şampuana eklemek: Bir büyük kutu şampuana 1 yemek kaşığı Çörek otu yağı ekleyin. Haftada 3-4 kez bu şampuanla saçınızı yıkayın. Ancak, kullanmadan önce iyice çalkalayın ki yağ ve şampuan iyice birbirine karışsın. Şampuanı sürdükten sonra saçlarınızda birkaç dakika bekletmek, etkisini artıracaktır.
 • Çörek otu yağı ile hızlı saç uzatma maskesi: Yukarıda anlattığımız Hindistan cevizi yağı ve sinameki otuyla saç uzatma maskesi gibi çörek otunu da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Haftada birkaç kez uygulamak yeterli olacaktır. En iyi sonucu almak içinse, beslemenizle saçlarınızı destekleyin. Ayrıca, her gün 12-14 bardak su içerek saçlarınıza oksijen verin.