Kadınların yemesi gereken 7 süper besin

Adet sancısından kurtulmak, meme kanserinden korunmak, sağlıklı kilo vermek gibi ihtiyaçlarımızın tamamını doğal besinlerden karşılayabiliriz. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak kadın sağlığına faydalı besinleri açıklıyoruz.

Muz adet sancısını gideriyor: Potasyum içeren muz, rahim kaslarının rahatlamasını sağlıyor ve adet sancısını gideriyor.

TIKLA OKU: Muzlu sütün faydaları

Brokoli kasları koruyor: Kilo verirken kasları korumak, yağları yakmak istiyorsanız brokoli yiyin. Ayrıca, güçlü bir kanser savaşçısıdır.

Mantar saçları güçlendiriyor: Protein içeren mantar, saç ve tırnak sağlığına iyi geliyor. Ayrıca, D vitamini içeriyor ve ruh halini iyileştiriyor.

Portakal ödem söktürüyor: Vücuttaki ödemi söktürmeye yardım eden portakal, bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklardan koruyor.

Patates bağırsak kanserinden koruyor: Patates, kolon ve bağırsak kanserine karşı mükemmel sebzelerden biridir. Sağlığınız için fırında veya haşlama türünde pişirip yemelisiniz.

Kivi fazla yağları yakıyor: Basen eritmek veya göbek eritmek için en iyi besinlerden biri C vitamini ve lif içeren kivi yemektir. Mevsiminde her gün 1 adet kivi yiyin.

Domates meme kanserinden koruyor: Likopen ve C vitamini içeren domates, yeni hücre oluşumunu destekliyor. Meme, rahim, yumurtalık kanserinden koruyor.

Kadın sağlığına faydalı besinleri öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Adet sancısına iyi gelen besinler 

Zayıflamak için spordan sonra ne yemeli?

Cildi güzelleştiren mucize besinler

Yorum Yapın