Kadınlar için evde zayıflama hareketleri

Göbek, basen, kol veya sırttaki yağları yakarak bölgesel zayıflama istiyorsanız, evde zayıflama hareketleri size yardımcı olacak! Resimli anlatımla kadınlar için evde zayıflama hareketleri sayesinde sağlıkla kilo verip vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Zayıflama hareketlerine başlamadan önce vücudunuzu hazırlamak için yerinizde beş dakika yürüyün veya dans edin. Bu sayede hem yağ yakmak kolay olacak hem spor sonrası ağrılar azalacaktır.

Eğer, spor yapmaya yeni başladıysanız; ilk gün her bir hareketi sadece 10 kere tekrar edin. Günden güne sayıyı artırın. Şöyle bir program izleyebilirsiniz:

  • Birinci gün 10 tekrar
  • İkinci gün 15 tekrar
  • Üçüncü gün 20 tekrar

Vücudunuzu yavaş yavaş spor hayatına alıştırmanız çok iyi olacaktır. Zamanla kondüsyon artacak ve çok sayıda hareketi daha az zorlanarak yapacaksınız.

Spora yeni başlayanlar için şu bilgiyi vermeliyiz: Bir zayıflama hareketini 10 kere tekrar ederek yapmak, 1 set anlamına gelir. Spordan en iyi sonucu almak için her bir set arasında iki dakika dinlenin. Unutmayın ki, yağ yakmak ve sağlıklı olmak için hareket etmek kadar dinlenmek de önemlidir.

Hareketleri tamamladıktan sonra metabolizma hızlandırmaya yardımcı bir tavsiyem var: En az 15 dakika dans edin veya yürüyün. Bu kardiyo egzersizi olur. Vücudunuz, spor bittikten sonra bile kalori yakmaya devam eder.

Bu zayıflama hareketi sayesinde hem bacaklar hem karın bölgesi çalışır. Bacak inceltme ve göbek eritmeye yardımcı olur.

İşte mükemmel bir hareket! Vücudun her bölgesi çalışıyor. Özellikle alt karında kilo problemi varsa, bu zayıflama hareketi size yardımcı olur. Ayrıca, iç bacak yağlarını eritmeye faydalıdır.

En zevkli hareketlerden biri, yattığınız yerden yağ yakın! Hem bel çevresindeki hem bacaklardaki yağları yakmaya yardımcı olur.

Bu hem bir esneme hareketi hem de can simitlerini eritmeye yardımcı olur. Spora başlarken ilk bu hareketle başlayabilirsiniz.

Basen eritmek, bacak inceltmek, bel çevresindeki yağları eritmek için bu mükemmel zayıflama hareketini yapın.

Kendinize güvenin ve inanın. Kadınlar için evde zayıflama hareketleri sayesinde hayalinizdeki vücuda kavuşacaksınız.

TIKLA OKU: SPORDAN SONRA BESLENME ÖNERİLERİ

 

 

Yorum Yapın