Kadın sağlığına dair merak ettiklerinizi, uzmanlarından öğrenmek ve aklınızdaki soruları iletmek hayatınızı kolaylaştırır, öyle değil mi? O halde size sağlıklı bir haberimiz var: Kadın Sağlığı TV!

Kadın Sağlığı TV, bir canlı internet televizyonu projesi ve kadın sağlığı alanında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Bu yıl 60’ıncı yılını kutlayan dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden Bayer’in Türkiye’de gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği ile işbirliğiyle hayata geçiyor. 11 Eylül’de yani bugün yayına başlayan Kadın Sağlığı TV, kadın sağlığıyla ilgili merak edilen sorulara güvenilir yanıtlar vermeyi amaçlıyor.

Bayer

Türkiye’de kadınlara yönelik forumların en popüler konu başlıklarından biri şüphesiz sağlık. Doğum, gebeliğe hazırlık, infertilite ya da menopoz gibi konularda kadınların birbirine danışmasını sağlayan çok sayıda adres var. Kadın Sağlığı TV, bu kitlenin doğru ve bilimsel bilgiye ulaşması için hazırlanmış.

Bunun için yüzün üzerinde uzman doktoru gün içinde, canlı yayınlar aracılığıyla izleyicilerle buluşturan sitede, izleyiciler canlı yayın sırasında doktorlara soru yöneltebiliyor. Site izleyicilere, yayın sonunda doktorlarla birebir ücretsiz görüşme yapma fırsatı da veriyor. İzleyiciler, ana sayfada takip edilen yayın akışını takvimlerine işleyebiliyor. Bunun için ücretsiz üye olmak gerektiğini hatırlatalım.

Bayer

Kadın sağlığı üzerine yapılan araştırmalara da yer veren sitede, geçmişe dönük yayınların videolarını da görüntülemek mümkün. Sitedeki canlı yayın konu seçimlerinde izleyicilerin de kararlarının etkili olacağı belirtiliyor.Kadın Sağlığı TV, kadınların haftanın her günü, internet erişimi olan her cihazdan erişebilecekleri bir platform olarak geliştirilmiş. Yakında mobil uygulamasının da yayınlanması planlanıyor.