Kadınla erkeğin bitmeyen iktidar savaşını konu eden ‘Kukuriku: Kadın Krallığı’nın renkli karakterlerinden birini Didem Erol canlandırdı. Didem Erol, kadının gücüne inanıyor, erkeğin durumuna acıyor. Sevdiği zaman tam sevdiğini söylüyor. Erkeklerle ilişkisinde sıkıya gelemiyor, ‘Beni başıboş bırakan erkeği de tepelerim’ diyor.

‘Kukuriku: Kadın Krallığı’nda güç kadınların elinde. Bu filmde erkekler etek giyiyor, namus kadından soruluyor. Burası öyle bir krallık ki erkek çocuk yerine kız çocuğu doğurmanın makbul olduğu bir sistem üzerine kurulu. Üstelik bu fantastik ülkenin kadınları alışılmışın tersine bu kez erkeği cinsel obje olarak görüyor. Erkek dünyasının yerle bir edildiği bu filmin şehvetli kadınını ise ‘Kodurgalı’ karakteriyle Didem Erol oynuyor. Söz konusu kadın-erkek ilişkileri olunca Didem Erol ile birlikte kadının gücünü, erkeğin fethetme arzusunu konuşup kadını yüceltip erkeği yerin dibine batırdık.  

– Filmin hikayesini dinleyelim mi sizden?

Yeri ve zamanı olmayan bir mekanda geçiyor hikaye. Fantastik bir film. Bir şekilde güç kadınların eline geçmiş ama kadınlarımız erkek gibi değil, kadın gibi kadınlar. Elde ettikleri güçle neler yapabileceklerini sorguluyoruz. Deneysel ve komedisi olan bir film.

– Filmin sonunda erkekler mi galip geliyor yine?

Yok. Film sonunda gücün çok da iyi bir şey olmadığını görüyoruz.