Bazen peşinden koşturmak için yapılan nazla karışık bir eda ile “hayır” cevabı verildiğine de tanık olabilirsin. Böyle bir durum senin anlattığın hikayede yok.

Biz erkekleri ya potansiyel sevgili olarak, ya da arkadaş, ağabey sıfatlarında kategorize ederiz. Bu fikri de genellikle değiştirmek pek mümkün değildir. Bence o bayan seni arkadaş sınıfına koymuş. Duygularını açıkladıktan sonra görüşmeye devam etmesi, senin anlattığın ortak yönlerinizden ve seninle zaman geçirmekten hoşlanmasından kaynaklanıyor.

Yeniden denemek istediğini söylüyorsun, bana sorarsan deneme. Tamamen kaybedebilirsin. Eğer dostluğu ile yetinebilirsen, bunun tadını çıkar. Nasıl ki sen bunca zaman kafanda oluşturduğun bir kadın tipini aradıysan, onun da kafasında istediği bir erkek tiplemesi vardır. Sen bu çizgiler içinde değilsin demek ki. Zaten şuna emin ol, bir kadın bir adamdan hoşlanırsa, gerek beden diliyle, gerek sözleriyle mutlaka belli eder.

Aşk, kalbe zorla koyulabilecek bir duygu değil. Birini sevmek zaten çok zordur. Milyonda bir karşılaşılan bu duyguyu da istediğin insanda yakalamak maalesef daha da zorlaştırıyor işi.Çevrende mutlaka senden hoşlanan başka birileri vardır. Bu düşünceden sıyrılıp, etrafına bakmanı öneriyorum. O kişiyi de arkadaş olarak kabul etmeli ve üstüne gitmemelisin.Sevgine karşılık verecek o özel insanla karşılaşman dileğiyle….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!

selamlar iyi çalışmalar.. kısaca içinde bulunduğum psikolojiden bahsetmek istiyorum..bugüne kadar nedendir bilmem hiç ciddi bir ilişki yaşamadım.. biraz kadınlara karşı ilgisizlik biraz da zor beğenmekten olacak.. öyle böyle derken karşıma birisi çıktı.. halleri tavırları yaşam tarzı konuşması vesaire derken aradığım insan olabileceğini düşündüm etkilendim aşık oldum diyebilirim.. pek çok kez bunu tavırlarımla belli ettim güzel de sohbet ediyorduk ..anladığını biliyordum fakat hiç açılmama izin vermiyordu .. nitekim sonunda söylediğimde biraz da sert bir üslupla ret etti..fakat şu an normal konuşmaya devam ediyoruz ama tabi eskisi gibi canlı değil..bana olmaz mümkün değil umarım geçer gibi şeyler söyledi ama geçmiyor bir türlü aklımdan çıkaramıyorum biraz da kızıyorum acayip bir hal içindeyim.. yeniden şansımı denemek bir şekilde onu etkilemek istiyorum ters tepeceğinden korkuyorum.. biraz da bulunduğumuz konum itibariyle sorunlar var.. memleketinden baya uzakta şu an çalıştığımız yeri pek sevdiği söylenemez..bir akrep kızı ben balık burcuyum.. aslında bir çok ortak yönümüz olduğunu fark ediyorum fakat olmuyor işte.. sizce ne yapmalıyım.. onun dediği gibi bu işin peşini bırakmalı mıyım yoksa denemeli miyim yine.. denersem neler yapabilirim bir kadın gözüyle bana yardımcı olacağınızı umuyorum.. saygılar iyi çalışmalar..

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!