Bir kadın gel dediğinde, gökyüzünden yıldızları indirmiştir sofrasına, fakir bir evi bile saraya çevirmiştir. İki dilim ekmeği ziyafet sofrası gibi lezzetlendirmiştir. Bir kadın gel dediğinde gitmelisin çünkü o, gel demeden önce kim bilir içinde kaç bin fırtınayla boğuşup, mantığını yok sayıp, kalbinin sesini dinlemiştir.

Bir kadın gel dediğinde, onun hiç görmediğin bir yüzünü göreceğini bilmelisin. Bir göl sandığın ruhun, okyanus olduğunu keşfedebilirsin.

Gerçek bir kadın, hiç ummadığın zenginlikleri saklar derinlerinde, sandığında senin için biriktirdiği hayalleri vardır. Eğer teslim olabilirsen ellerine, bırakırsan kendini yaprak gibi rüzgar yönünde, hiç ummadığın hazineleri bulabilirsin.

Bir kadın gel dediğinde, iki elin kanda olsa mutlaka gitmelisin. İster sabahın beşinde, ister gece yarısını biraz geçe ama mutlaka o kollarda doğurmalısın güneşi.

Bir kadın gel dediğinde, belki de kendi bile şaşırıyordur söylediklerine, yargılamadan yürümelisin; hiç ummadığın bir aşkla çarpışabilirsin.

Bir kadın gel dediğinde, hem teslim olmak, hem teslim almak istiyor demektir. Onun olmaya, onu almaya gidecek kadar yüreğini ortaya koymayı bilmelisin.

Bir kadın gel dediğinde, en güzel geceliğini çıkarmıştır dolabından, en güzel bardaklarını koymuştur sofraya, içinde çiçekler açar rakı yanına küçük küçük keserken peyniri; eğer gitmiyorsan peynir gibi küflenir kalbi….

Bir kadın gel dediğinde, sadece senin olmak istemiştir. Yüreğinin içinde kalan geçmişin hangi kiri, tozu varsa temizleyip, seninle yeniden başlamayı düşlemiştir.

Bir kadın gel dediğinde, daha önce canını yakan hangi aşk olursa olsun, bütün kanayan yaraları silmiş, gözyaşlarını tebessüme çevirmiş ve büyük bir cesaretle yüzünü sana dönmüş demektir.

Gerçek bir kadını gözlerinden tanıyabilirsin, sözlerinden anlayabilirsin ama en çok sesini görebilirsin. Kalbinin nasıl attığını sesinin tonundan hissedebilirsin. Bir kadın sana gel dediğinde, gitmelisin.

Seni sevmeye hazır bir kadını belinden sarıp göğsüne bastırmayı bileceksin. Kalbini, evini, yatağını, ekmeğini açan bir kadın buluyorsan bu devirde, gel dediğinde gideceksin. O kadını kollarına alıp, “kadınım” diyemiyorsan, adamım diye gezmeyeceksin…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: www.Twitter.com/candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.