Böyle durumlarda akışına bırakmak, zamanın neler getireceğini görmek daha iyi bir çözüm olabilir. Sen elinden geleni yapmışsın, onunla konuşmaya çalışmışsın. Olmuyorsa, artık direnmenin ve çabalamanın da pek faydası kalmaz, hatta bazen ters teper.

 

Bizim o an kendimiz için kötü olduğunu düşündüğümüz, acı çektiğimiz olaylar, aslında bizim hayrımıza olabilir. Biz o an istediğimiz şeyin iyi ve bize güzel geldiğini düşünsek de, aslında yukarıda bizim için kurulan bambaşka bir senaryo olabilir. Biraz hayata da şans tanımak gerek!

 

Çok isteyerek elde ve zorla elde ettiğimiz pek çok şeyin bize zarar verdiğini çevremde ve kendi hayatımda da defalarca gördüm. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıp, geri kalanı Allah’a bırakmalıyız. Kısmetten öteye geçilmiyor.

 

Sevgilerimle

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

 

Okur mektubu

 

Merhabalar Candan Hanım,

 

Ben 20 yaşında genç bir kadınım. Üniversite okuyorum. Okulumuzun tiyatrosunda tanıştığım bir erkekle 4,5 aylık bir beraberliğim oldu. İlk tanıştığımızda etkilenmiştim fakat ‘bir daha nerede karşılaşacağız’ diye fazla üstüne düşmemiştim. Bir gün yine karşılaştık ve birbirimizden etkilendiğimiz için öpüştük o da kendine şaşırdığını bunun doğru olmadığını söyleyerek geri çekildi çünkü nedeni o sırada benim başka biriyle yaklaşık bir haftadır görüşüyor olmamdı. Derken ben diğeriyle görüşmeyi kestim bu insana yoğunlaştım. Tabii çok fazla takmıyordum attığı mesajlara geç cevaplar veriyordum. Çok çabaladı kendini bana tanıtmak için. Onu tanımaya başladığımda sevdim. ……………………………………………………………………………………………………