kabizlik-sifali-bitkiler

Kabızlığa iyi gelen şifalı ceviz suyu tarifi

Bağırsakları iyi çalışan insanlar, günde en az bir kez büyük tuvalete çıkarlar. Fakat, kabızlık problemi yaşıyorsanız, bu size imkansız görünebilir. Hayatta pek çok sorunun çözümü olduğu gibi kabızlığa iyi gelen şifalı bitkiler, kabızlık giderici yöntemler vardır. Biz, ‘Yüksek Topuklar’ olarak, deneyen okuyucularımızın çok memnun kaldığı kabızlık giderici ceviz suyu tarifimizi öneriyoruz.

Ceviz suyu içerek kabızlıktan kurtulmak ve kilo vermek gerçekten çok kolay, size tarifini detaylıca anlatacağız. Ama önce bakalım, kabızlık giderici ceviz suyunu deneyen takipçilerimiz yorumlarında neler yazmışlar:

ceviz-suyu-kullananlar

Kabızlık için şifalı cevizli su nasıl yapılır?

Ceviz suyu nasıl yapılır diyorsanız, bu oldukça kolay! Gece yatmadan önce bir adet ceviz içini bir bardak suya ekleyin ve sabaha kadar bekletin. Uyandığınızda dişlerinizi fırçalayıp aç karna önce ceviz suyunu için sonra iyice çiğneyerek cevizi yiyin. Evet, kabızlık çözümü aslında bu kadar basit! Ama siz şimdi, ceviz nasıl bu kadar mucizevi etki gösteriyor, merak ediyorsunuz değil mi? Cevizin faydaları arasında bağırsak hareketleri hızlandırma, sindirimi kolaylaştırıp dışkılama sıklığını artırma gibi özellikler vardır. Çünkü, içerdiği Omega 3 yağları, magnezyum, potasyum gibi mineraller sayesinde ceviz kabızlık için muhteşem bir çözümdür.

Ceviz suyu ile zayıflama mümkün müdür?

Cevizin faydaları, FDA (Amerikan Sağlık Bakanlığı) tarafından resmen kabul edilmiştir. Bu harika özellikleriyle ceviz suyu ile zayıflama mümkündür. Aşağıda, bizim yaptığımız ceviz suyunu görebilirsiniz, tadı çok güzeldi ve uzun süre tok tutuyor.

ceviz-suyu-zayiflama-kuru

Kabızlığa iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

Kabızlık çözümü için ceviz suyuna ek olarak gün içerisinde bitki çayları içerek, bu sorundan bir an önce kullanabilirsiniz. Aşağıda kabızlığa iyi gelen şifalı bitkileri sıralıyoruz:

 1. Kuru incir
 2. Pırasa
 3. Kırmızı turp
 4. Kuru kayısı
 5. Rezene
 6. Anason
 7. Badem
 8. Ispanak
 9. Maydanoz
 10. Pazı
 11. Roka
 12. Çörekotu
 13. Chai tohumu
 14. Kinoa
 15. Havuç
 16. Enginar
 17. Kuru kayısı
 18. Kuru erik
 19. Elma

[wp_ad_camp_2]

 1. Melisa
 2. Papatya
 3. Sinameki
 4. Trabzon hurması
 5. Papaya
 Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Kabızlıktan kurtulmak ve sağlıklı yaşamak için günde 15 bardak su içmelisiniz.