nilufer-pazvantoglu

Yoğun şehir hayatında zamanla yarışıyoruz. Daha fazla enerjiye, sağlığa ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyoruz. Tıp dünyasının son keşiflerinden mucizevi ışık enjeksiyonu IV Light Therapy, şimdi Türkiye’de! Cemiyetten isimlerin katılımıyla St. Regis Otel’de lansmanı düzenlenen bu iyileştirici gücün etkilerini Plastik Cerrah Dr. Zafer Atakan ve Saytek Medikal Sistemler pazarlama müdürü Eda Tekçe anlattı.

Işınların iyileştirici gücü, 19. yüzyılın başlangıcından itibaren üzerinde durulan bir konu.Tıptaki uygulamalarında ışın gönderiminin pek çok farklı form kazandığı örnekleri ve tedavi etkinliği sayısız klinik araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir gerçek. Dünyada en son uygulanan ışın teknolojisi ‘IV Light Therapy’well-being, anti-aging ve sağlıkta Türkiye’de de yerini almaya hazır.

‘IV Light Therapy’ standart bir kateter aracılığı ile çoklu dalga boylarındaki ışınları direk kana gönderen, basit, güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. Kan doğal ortamından uzaklaştırılmadan, dolayısıyla enfeksiyon riski en aza indirgenerek, toplam kan hacminin % 100’üne etki eden uygulama dünyada milyarlarca insanın acı çektiği enfeksiyon, kronik enflamasyon ve geçmeyen ağrı gibi endikasyonlarda da destek tedavi olarak uygulanmaktadır.

eda-tezce
Saytek Medikal Sistemler pazarlama müdürü Eda Tezce

‘IV LIGHT THERAPY’ NASIL ÇALIŞIYOR?

‘IV Light Therapy’, doğrudan kana gönderilen ilk damar içi ışın tedavi sistemidir. Bu sistem, ‘IV Light İstasyonu’ içerisinde kesin bir doğrulukla üretilen 3 farklı dalga boyundaki ışının esnek bir fiber optik aracılığıyla damar içi katetere entegre edilmesi ile çalışır.

‘IV Light Therapy’nin etki mekanizması, kanda bulunan fotoreseptör adı verilen özel moleküllerin farklı dalga boylarındaki ışın emisyonunu sağlaması ile gerçekleşir. Işık emisyonu ile fotoreseptör moleküllerde, enzim ve protein yapılarda ve nihai olarak da hücrenin davranış ve fonksiyonlarında değişiklik meydana gelir.

Diğer tedavi yöntemlerine göre en büyük farklılık, herhangi bir kimyasal uyaran olmadan hücrelerin davranış ve fonksiyonlarında pozitif etki yaratmasıdır. Dolayısıyla hastalıklı hücreleri vücut kendi bağışıklık sistemi ile tedavi eder, iyi hücrelerin işleyişinde bir değişiklik yaratmaz.

zafer-atakan
Plastik Cerrah Dr. Zafer Atakan

Bu, devrim niteliğinde bir yaklaşım olmakla birlikte türünün tek örneğidir.

Her ‘IV Light Therapy’ uygulaması bir saat sürmektedir. Hekim hastanın klinik duruma göre gerekli olan seans konusunda bilgi vermektedir.

Sağlık endüstrisinde yeni bir çığır açmaya hazırlanan ‘IV Light Therapy’nin Türkiye ve OrtaDoğu distribütörlüğü ve tüm ‘franchise’ haklarını yürüten Saytek Medikal Sistemler, ‘IV Light Therapy’ ile birçok medikal alanda insanlara etkili, basit ve zararsız yeni bir teknoloji sunuyor.