Hafta sonunu nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz? Aklınızda yine alışveriş merkezine gitmek, ev oturmasında biraz sohbet ettikten sonra elinize telefon alıp sosyal ağlarda günü geçirmek veya kalabalık sahil kenarlarında yürümek mi var? Tamam, tüm bunlara sözüm yok ama bu hafta sonu rutini bozup kendi şehrinizde turist olmaya ne dersiniz? Cevabınız ‘evet’ olsun çünkü İstanbul’da gezilecek yerler, hayatınızı güzelleştirecek!

Ne demiştim, turist olmak… Bu hafta bir plan yapıp fotoğraf makinelerinizi, dijital, manuel, akıllı telefon fark etmez alıp şehrinizde bulunan tarihi bir semti gezin. Bu küçük gezintiye; ev oturmasına gideceğiniz arkadaşlarınızla mı ya da sosyal ağ üzerinden oluşturduğunuz arkadaş grubunuzla mı çıkmayı tercih edersiniz orası size kalmış.

İstanbul'da gezilecek yerler

Tabii, fotoğraf çekmenin inceliklerinden biri gezinin sabah en geç saat 9’da başlamış olması. Durak yerleriniz, bulunduğunuz semte özgü kır kahveleri ya da esnaf lokantaları olursa sizi şehirden uzaklaştırıp aynı anda yerelliğin sıcaklığını hissettirecektir. Simit, çay veya limonata gibi sade tatlar da gününüzü değişik kılabilir.

Bu gezinin sonunu da mutlaka bir müze ile taçlandırın. İstanbul’da olanlara bir liste vereceğim ister her hafta başka bir yere ister içlerinden birine gezinizi planlayın. Kendi şehrinizde küçük bir kültürel tur, sokakları gezerek fotoğraf çekmek, müze gezip, günü yeni bir şey öğrenerek taçlandırmak kulağa hoş geliyor, değil mi?

İstanbul'da gezilecek yerler

İstanbul’da gezilecek yerler için öneri listem aşağıda, farklı şehirlerde yaşayan değerli ‘Yüksek Topuklar’ okuyuculardan öneri bekliyorum, bildiklerinizi yorum formunda paylaşır mısınız? Unutmayın, mutluluk paylaştıkça çoğalır 🙂

İstanbul'da gezilecek yerler

İstanbul’da gezilecek yerler

• Zeyrek- Fener

İstanbul'da gezilecek yerler• Yedikule- Samatya

İstanbul'da gezilecek yerler

• Balat

İstanbul'da gezilecek yerler• Taksim-Tophane

İstanbul'da gezilecek yerler• Anadolu Kavağı

İstanbul'da gezilecek yerler• Kuzguncuk

İstanbul'da gezilecek yerler

Özel haber: Arzu Kulak
Fotoğraflar: Emre Topdemir