Doğru parçalara yatırım yaparak ve ofiste giyim kurallarına dikkat ederek her zaman şık ve saygın giyinebiliriz. Kıyafetlerde arayacağımız en temel özellik; giydiğimizde kendimizi rahat hissedeceğimiz türde olmalıdır. Vücudumuzu kaşındıran, terleten, sıkan kumaşlardan yapılmış kıyafetleri giydiğimizde, bir an önce eve dönüp pijamalarımızı giyip rahatlama isteğine yol açar ve kendimizi iyi hissetmediğimiz için performansımız da olumsuz etkilenir. Alışveriş yaparken, mutlaka deneyerek kıyafetler alın ve giydiğinizde kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun.


Her mevsimde giyilebilecek parçalardan biri olan etek; ofis modasında şıklığın anahtarıdır. Gömlek, bluz, kazak, tişört gibi üst parçalarla kombinleyebilir; babet, çizme, topuklu ayakkabı, botlarla tamamlanabilir. Etek seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise etek boyudur. Mini etekler, ofis ortamı için uygun değildir. En ideal etek boyu diz hizasında ya da dizin biraz altındadır. Ayrıca, çok dar kesimli etekler hareket etmenizi engeller.

 

Ofis


Ofis modasına uygun bir gardırop hazırlamak için mutlaka sahip olmanız gereken parçalar: kalem etek, beyaz gömlek, pantolon-ceket takımları, vücuda oturan klasik elbiselerdir. Kıyafetlerinizi tamamlamak için inci kolyeler, taşlı yüzükler, küçük taşlı küpeler de satın alabilirsiniz.


Ofis Kıyafetleri Önerilerini Görmek İçin Fotoğraflara Tıklayın!

 

no images were found

Meraklısına Not: Kombinler İpekyol markasına aittir.

 


Arzu Karabulut


Arzu Karabulut
Yüksek Topuklar – Moda Editörü
E-mail: arzu.karabulut@yuksektopuklar.net

Tüm Yazılarım için Tıklayın!