calisan-kadin-ofis

Kadınların iş hayatına katılımı dünyayı değiştiriyor ve güzelleştiriyor. Üreten, kariyer basamaklarında yükselen, çalışan kadınlar kendine ve çevresine faydalı oluyor. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, iş hayatında başarının sırlarını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Sosyal çevrenizi genişletin

Kariyer guruları, “insanlar, sevdikleri kişilerle iş yapmak ister” önerisinde bulunuyor. İyi anlaştığınız, ortak paylaşımda bulunduğunuz kişiler, iş hayatında yükselmek için size yeni kapılar açabilir. Bu yüzden, sosyal çevrenizi genişletmek ve keyifli arkadaşlıklar kurmanız önem taşımaktadır. Toplantılara, girişimci buluşmalarına, basın toplantılarına katılıp çevrenizi geliştirebilirsiniz.

Kendinizi sürekli geliştirin

Teknoloji değiştikçe iş hayatının kuralları ve gereksinimleri de değişiyor. Akıllı telefonlardan e-maillerimizi cevaplıyor, Skype üzerinden yurtdışı konferansları yapabiliyoruz. İngilizce, sadece Amerika veya İngiltere’de değil, dünya genelinde ortak dil olarak kabul ediliyor. Bu yüzden, hem teknolojik hem yabancı dil açısından kendinizi geliştirmeniz, iş hayatında fark yaratmanıza yardımcı olacaktır.

office-365

Ofis programlarında uzman olun

Yeni bir iş başvurusu yaparken veya çalışırken ofis programlarına hakim olmanız gerekir. Word, Excel, Power Point gibi programlar, iş hayatının olmazsa olmaz ihtiyaçlarıdır. Etkileyici bir sunum yapmak için Power Point, performans ve analiz raporları için Excel, şirket içi ve dışı yazışmalar için Outlook, dökümantasyon için Word kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Bunun için kurslara gidebilir veya Microsoft Office 365 ipuçları web sitesini inceleyebilirsiniz.

Kariyer gelişim kitapları okuyun

İş hayatında üretkenlik ve motivasyonunuzu artırmak için kariyer gelişim kitaplarını okumak çok faydalıdır. İlham veren başarı hikayeleri, konusunda uzman kişilerin kitaplarını okumak içinizdeki gücü keşfetmek için size büyük katkı sağlayacaktır. Prof. Dr. Arman Kırım’ın “Mor ineğin akıllısı” isimli kitabı, iş hayatında daha başarılı olmak için size olağanüstü fikirler verecektir.

umut-kitap-vardir

Dinlenmek için zaman ayırın

Yoğun iş ve şehir yaşamında dinlenmeyi unutabiliyoruz. Çok kahve içiyor, çok koşturuyor, hızlı konuşuyoruz. Ancak, dinlenmeye gerçekten ihtiyacımız var! Önemli bir sunum öncesi sıkı bir kahvaltı yapmak veya derin uyumak, işteki başarınızı artıracaktır. Özellikle oturarak çalışıyorsanız, ruh ve beden sağlığınız için haftada bir kez masaj yaptırmak, hamam veya sauna kullanmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Eskilerin şu sözünü hep hatırlayın: Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur!