İnsülin direncinin bitkisel tedavisi

Bilimsel araştırma sonuçlarına göre, insülin direncinin bitkisel tedavisi yapılabilir. Hormon ve metabolizma sağlığını güçlendiren şifalı yağ, insülinin direncinin çözümü olabilir.

Sağlık alanında akademik yayınlar yapan, “Journal of Endocrinology and Metabolism” isimli dergi, Nisan 2011 sayısında çörek otu yağı ve insülin hormonu arasındaki etkiyi araştıran çalışmayı yayımladı.

Öncelikle, tıbbi açıdan değerlendirme sonucunu size sunacağım. Sonrasında, daha kolay anlaşılır bir ifade ile devam edeceğim. İnsülin direncinin bitkisel tedavisi için makalenin sonuna kadar okuyunuz.

Çörek otu üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bize, Tip 1 diyabet gelişimini önleyebileceğini gösteriyor. Ayrıca, karaciğer hücrelerinin insülin duyarlılığını artırıp direnci ortadan kaldırabileceğini açıklıyor. Çalışma sonucunda, çörek otu içeriğindeki şifalı özlerin hücre yenileyici, kansere karşı koruyucu ve pankreas sağlığını güçlendirebileceğini görülüyor.

İnsülin direncinin bitkisel tedavisinde çörek otu

Bilimsel araştırma sonuçlarına göre anlıyoruz ki, çörek otu ve soğuk sıkım yağı, insülin dengesini düzenliyor. Bu sayede insülin direncinin yok edilmesine yardımcı oluyor. Beraberinde gelen sık acıkma, yorgunluk, sinirlilik, kilo alma gibi olumsuz etkileri ciddi oranda azaltıyor.

Bir başka güzel haber ise, çörek otu yağı diyabet hastalığının olumsuz etkilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Yani, düzenli olarak çörek otu yağı kullanımında, diyabete rağmen olabildiğince sağlıklı ve mutlu yaşam mümkün.

İnancınızı güçlü tutun: Temiz beslenme ve spor eşliğinde çörek otu yağı takviyesi ile insülin direnci ortadan kalkabilir.

İnsülin direncinde çörek otu kullanılır?

İnsülin direncinin bitkisel tedavisinde çörek otunun iki farklı kullanım alanı vardır. Aşağıda, detaylı bilgi sunuyorum.

  • Öğüterek çörek otu yağı kullanımı: Bir çay kaşığı çörek otunu değirmende öğütün. Sabah aç karnına, bir su bardağı suyla birlikte tüketin.
  • Soğuk sıkım çörek otu yağı kullanımı: Sabah ve akşam aç karnına, bir çay kaşığı çörek otu yağını şifa niyetine için.

Önemli bir husus: Çörek otu, sert bir yapıya sahip olduğu için sindirimi zordur. Mide ve bağırsak iç yüzeyine zarar verebilir. Bu yüzden, öğütülerek ve soğuk sıkım olarak kullanılması gerekir. Ancak, çörek otu öğütüldüğünde hemen tüketilmesi gerekir; aksi halde bozulur. Buna mutlaka dikkat edin.

Bir başka önemli nokta ise: Çörek otu yağı, kana daha hızlı karışır ve etkisini daha çabuk gösterir. Özellikle, insülin direnci bitkisel tedavisinde soğuk sıkım çörek otu yağı kullanmanızı öneririm.

İnsülin direncinin bitkisel tedavisi hakkında bilgi edindiniz. Umuyorum ki, çörek otu yağı, temiz beslenme ve yürüyüş eşliğinde bu problemi çözeceksiniz. Gelecek yazılarımda insülin direnci hakkında öneriler sunmaya devam edeceğim. Her gün, YÜKSEK TOPUKLAR web sitemize girip ziyaret ediniz.

Yorum Yapın