Doğru yoldasın ve mutlaka hedeflerine ulaşacaksın. Ben senin bütün zorlukları aşacak kadar güçlü ve akıllı bir kız olduğunu biliyorum. Şu yakışıklı erkekler konusunda ise, biraz sohbet etmemiz gerekecek sanırım.

Ayşenciğim, genç bir kız olarak, yakışıklı erkeklerden etkilenmenden daha doğal ne olabilir? Ancak burada düşünmeni istediğim nokta şu, neden sen bu erkekleri seçiyorsun? Nispeten daha az yakışıklı olan veya görsel olarak pek zengin olmayan ama ruhu ve aklı güzel olan adamlara şans vermiyorsun?

Ben de yolda çok yakışıklı birini görsem dönüp bakarım ama hayatımda öyle birini gerçekten ister miyim? Hayır! İnsanlar, kusurlu olduklarında daha insancıldırlar. Hatalı, kusurlu, eksik olmalıdır insan. Dış görüntüsü pürüzsüz olan kadınlar ve erkekler, çoğunlukla iç dünyalarında eksiktirler. Çünkü kimse mükemmel olamaz! Her ikisini bir arada taşıyan insan sayısı emin ol çok azdır.

Dış güzelliğin seni bu derece çekmiş olması, biraz da yaşınla ve tecrübesizliğinle ilgilidir. Zaman geçtikçe bir erkekte olmasını istediğin özellikler değişecek. Artık seveceğin insanda olmasını umduğun nitelikler farklılaşacak. Çünkü hayat denilen uzun yolculuk, maneviyatın, aklın, nezaketin, dostluğun ve sevmeyi bilen bir kalbin, kadir kıymet bilmenin, vicdan sahibi olmanın, anlayışlı olabilmenin, empati kurabilmenin, güzellikten çok daha değerli olduğunu gösterecek.

Her geçen gün biraz daha geliştiğini, olgunlaştığını mektuplarından anlıyorum. Önünde uzun bir yol var. İnanıyorum ki, sen çok başarılı bir genç hanım olacaksın. Ancak kendindeki hatalı yanları ne kadar erken far edersen, o kadar kazançlı olursun. Güzel haberlerini almak ümidiyle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhaba Candan Abla,

Yine ben, şu hayatında bir hata yapacakken senin sayende dönen kız! Daha önce yazacaktım sana, derslerim sınavlarım falan vardı, yazamadım. Seni rahatsız ediyorum. Eğer gerçek bir dostum olsaydı, seni bu kadar rahatsız etmezdim. İçim sıkıldıkça sana yazıyorum. Çok kıskanılıyorum Candan Abla, derslerimdeki başarılarım arttı, en yakın arkadaşım bile çok kıskanıyor, çok belli ediyor. Ben o çocuktan ayrılınca çok sevindi. Olsun, sevinsin, takmıyorum. İnsan hayatta yalnızmış, onu çok iyi biliyorum. Kendime güvenim geldikçe, ben büyüyorum. Tesadüf mü bilinmez ama geçenlerde üniversiteye giderken bir bayan yanıma oturdu. Biraz sohbet ettik. Öğretmenmiş kendisi, anlattı hayatını falan, sonra ilk sana saygı duyulsun, emin ol herkes sana o zaman saygı duyar dedi. Sakın kendini ezdirme falan dedi. Tesadüf mü bilenmez ama bu tür şeyler duymak hoşuma gitti.

Biliyor musun Candan Abla, geçenlerde birisiyle tanıştım. Çok yakışıklı birisi, arkadaşımın arkadaşı, onun sayesinde tanıştık. Çocuk benim okuduğum ilde çalışıyormuş. Geçenlerde msn de kahve içmeye davet etti, ben de tamam dedim. Buluştuk, konuştu anlattı işinden falan bahsetti. Ailesini anlattı ama hep gülüyordu. Biliyor musun ayrıldıktan sonra bir kez daha heyecanlandım onun yanından, ailesinden bahsetti sonra aradan 3 4 gün geçti aradı. Ne yapıyorsun falan diye bir saat falan da telefonda konuştuk. Normal arkadaş gibi, o çok konuşkan birisi, normalde ben o kadar konuşmuyorum. Benden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamadım sonra bende bir defa arayayım dedim. Hep o aramasın diye aradım. Gece 10 30 du, teli meşguldü. Aradı işte, abimle konuşuyorum falan dedi. Anlamadım, açıklama yaptı. Candan Abla, ben hoşlandım sadece çok tatlı birisi ama o nasıl düşünüyor, bilmiyorum.
Sonra bir hafta sonu çarşıya inersen haber ver dedi. Verdim, telini açamadı sonra mesaj çekmiş kuzenim kaza yapmış falan diye. Ben de geçmiş olsun dedim. Bir daha da hiç aramadım. O da aramadı ama yalnız arkadaşlarıma kadar sordu. Ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Erkekleri hiç anlamıyorum Candan Abla ama güzel bir gündü. En azından bol bol güldüm, çok komik birisiydi. Galiba bende etki bıraktı, keşke hiç tanımasaydım diyorum. Ben öyle yakışıklılarla tanıştıkça, kötü oluyorum. Neyin beldelini ödüyorum bilmiyorum. Niye beni buluyor böyle insanlar, onu da bilmiyorum. Allahtan tek dileğim, beni etkileyecek yakışıklı kişilerle tanışmak istemiyorum artık. Zaten bir ay falan göremem onu çünkü memleketime geldim. O da unutur gider. Öyle işte Candan Abla, inşallah, hedeflerim olursa ben mesleğimde yükselirsem yeter bana. Her şeye rağmen mutluyum, yine de Allah yüzümüzdeki tebessümü eksik etmesin. Her şey için teşekkür ederim Candan Abla,  hepimizin kalbine göre versin. İyi günler……………

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN