Hacmini kaybetmiş, sönük ve ağırlaşan saçlar, özellikle ince telli saçlara sahip kadınların kabusu. Bazı ufak dokunuşlarla saçları daha hacimli göstermek mümkün! En yakın yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere, ince telli saçları dolgun göstermek için ipuçları veriyoruz. Özel haberimizi okuyarak saçlarınızın volümünü artırın!

Saçlarınızı tersten kurutun!

Saçlarınızı yerçekimine karşı kurutarak, daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Nemli saçlarınızı başınızı öne eğip kurutun. Böylece, havalanan saç dipleri saçlarınıza hacimli bir görünüm kazandıracaktır.

Saç kremlerine dikkat!

Saçlara bakım yapan ve saçların daha kolay taranmasını sağlayan saç kremleri, saçı ağırlaştırarak sönük bir görünüme neden olur. Özellikle, ince telli saçlar saç kremi seçimine ve kullanımına dikkat etmelidir. Şampuan ve saç kreminin uygulama sırasını değiştirerek, saçlarınızın ağırlaşmasına engel olabilirsiniz. Önce saç kremini uygulayarak saçlarınızı yumuşatın, daha sonra şampuanla kremin ağırlaştırıcı etkisini ortadan kaldırın.

Küçük oyunlarla hacim verin!

Saçları daha dolgun göstermek için uygulayabileceğiniz pratik ama etkili yöntemler var. Bunlardan biri; krepe yöntemi. Saçlarınızı taradıktan sonra, alttaki tutamların diplerine krepe uygulayın ve dolgun saçların keyfini çıkarın. Diğer yöntem; saçların ayrım yerini değiştirmek. Her zaman aynı yerden ayrılan saçlar, bir süre sonra bu ayrıma alışarak ağırlaşır. Bu nedenle, saçlarınızı alışık olmadığı bir yerden ayırın. Bu ufak farklılık, saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Saç kesimi önemli!

İnce telli saçlara sahip kadınlar için, doğru saç kesimi daha hacimli bir görünüm için son derece önemli. Örneğin, katlı kesimler doğru şekillendirildiğinde, saçlarınız istediğiniz hacimli görünüme kavuşur. Yüzünüze ve saç tipinize uygun modeli bulmak için, kuaförünüze danışabilir, ince telli saçlar için saç kesim modelleri sunduğumuz haberimizi okuyabilirsiniz.

Hacim veren ürünler!

Saçlarınızı hareketlendirmek ve daha dolgun göstermek için, saç ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Kuru şampuan, deniz tuzu spreyi gibi ürünler, saçlarınıza hacim vererek, istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Krem veya köpük ürünler, saçları aşağıya çeker ve daha sönük gösterir. İnce telli saçlar bu tip ürünlerden uzak durmalıdır.

Renk oyunları yapın!

Kıyafette olduğu gibi saçlarda da renkler görünümü çok etkiliyor. Koyu ve tek renk saçlara sahipseniz, saçlarınız olduğundan daha ince görünür. Daha hacimli görünen saçlar için, saçlarınıza farklı tonlar ekleyebilir, ombre yaptırabilirsiniz.

Buklelerden yardım alın!

Düz ve ince telli saçlara sahipseniz, doğru saç modeliyle bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yoğun bukleler, gür, dolgun ve hacimli saç görünümü için doğru seçimdir. Saçların zarar görmesini önlemek adına, ısı kullanılmayan bigudiler tercih edin. Ayrıca, bukleleri saç diplerine yakın başlatarak çok daha hacimli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğru havlu tercihi!

Klasik havlular, saçlara zarar vererek, daha sönük görünmelerine neden olur. Bu havluların yerine mikrofiber havlular tercih edin. Mikrofiber havlular, hacimli saç görünümü için son derece faydalıdır. Saç yapısını kurutmadan ıslaklığı alır ve sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

İnce telli saçları dolgun göstermek için ipuçlarını öğrendiniz. Saç bakımı hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Hızlı uzayan saçlar için ipuçları

Saçlara zarar veren alışkanlıklar

Saç detoksu nasıl yapılır?