ince-telli-saclar

İnce telli saçlar için bakım nasıl yapılır?

Saçlarınız sönük ve cansız mı görünüyor? Sabah evden çıkmadan önce özenle şekillendirdiğiniz saçınız, akşama doğru bozuluyor mu? Canınızı sıkmayın, bunların hepsine çözüm var! ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere, ince telli saçlar için bakım önerileri sunuyoruz. Her birini düzenli uyguladığınızda ince telli saçlarınız kalınlaşacak, daha hacimli ve güçlü olacak ve saçlarınızın güzelliği ortaya çıkacak!

İnce telli saçları kalınlaştıran iksir

Saçlarınızın daha gür ve güçlü olması için size pratik bir iksir tarifimiz var: bal ve tarçın! İyileştirici ve besleyici özelliklere sahip bu iki mucizevi besin bir araya geliyor ve ince telli saçları kalınlaştıran harika bir maskeye dönüşüyor.

1 çay bardağı su ve 1 yemek kaşığı toz tarçını cezveye alıp kaynatın. Cezveyi ocaktan indirip ılınması için beklettikten sonra 1 yemek kaşığı süzme bal ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz bu doğal güzellik iksirini şampuanınıza ekleyin. Saçlarınızı her yıkamada bu ballı, tarçınlı şampuanı kullanın. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var: şampuanı her kullanımdan önce iyice çalkalayın ki ince telli saçları kalınlaştıran iksirin özleri şampuanla birbirine karışsın. Saçlarınızda şampuanı iki dakika beklettikten sonra durulayın, böylece saç diplerine etki edecek ve saçlarınızı kökten uca besleyecektir.

İnce telli saçlar için doğru şampuan kullanmalısınız

Saç tellerinizi kalınlaştırmak, olduğundan daha dolgun göstermek ve saç modelinin gün boyunca kalıcı olmasını sağlamak için saç tipinize uygun ürün seçimi yapmalısınız. İlk olarak, saçlarınızı hem besleyen hem de canlılık veren bitkisel özlü şampuan kullanmaya başlayabilirsiniz. Menekşe, bal, ısırgan otu, çam terebentin gibi saç sağlığı için faydalı bitkileri içeren şampuanlar, ince telli saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı yapmanızı sağlar.

[wp_ad_camp_2]

Saç bakım kremlerini düzenli kullanın

İnce telli saçlar için bakım yöntemlerinden biri de saçlarınızı şampuanla arındırdıktan sonra saç uçlarındaki kırıkları onaran, hacim veren saç bakım kremi kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu sayede ince telli saçlarınız hafifler ve daha dolgun görünür. Saçlarınızın uzunluğuna uygun miktarda saç kremini avuç içinize alın ve saç uçlarına masaj yaparak sürün. Kremin etkisini göstermesi için birkaç dakika bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın.

İnce telli saçları kuruturken dikkat edin

İnce telli saçlarınızda havalı görüntüyü yakalamanın en önemli adımlarından biri de doğru şekilde kurutmaktadır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra uçlarındaki ıslaklığı elinizle sıkarak alın ve havluyla sarın. Saç kurutma makinesini orta ayarda çalıştırıp, en az 30 cm uzakta tutarak saçlarınızı, hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Saçlarınızı, geniş dişli bir fırça ya da tarakla tarayıp öne doğru atın. Başınız öne doğru eğikken saç kurutma makinesini saçlarınıza tutun. Bu şekilde birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı geriye doğru atın. Eğer mevsim uygunsa, saçlarınızın kendi kendine kurumasını sağlayın.

Hacim kazandıran maskeler yapın

Saçlarınızı şekillendirirken “dolgunluk verici” özelliğe sahip jel, sprey ya da köpükleri tercih etmelisiniz. Bu tür ürünler, saçlarınızı ağırlaştırmadan hacim kazandırır ve gün boyunca saç modelinizin kalıcı olmasını sağlar.

İnce telli saçlarınıza uygun bakım yapmakla birlikte saç modelinizin kesimi de önemlidir. Katlı, omuzlarda biten saç modelleriyle havalı saçlara sahip olabilirsiniz.