ilk-sevismeden-sonra

Hoşlandığınız erkekle harika bir gece geçirdiniz ve evinize döndünüz. Peki, bundan sonra ne olacak diye merakla bekliyorsunuz, değil mi? Eğer, erkeği kendinize bağlamak istiyorsanız ilk sevişmeden sonra taktiksel davranmanız gerekiyor. ‘Yüksek Topuklar’ olarak size, bilime dayalı ilişki tüyoları sunuyoruz; bize güvenin, sonunda siz kazancaksınız!

“İlişki Kimyası” kitabının yazarı Susan Kuchinskas, ilk sevişmeden sonra yapılması gerekenleri şöyle açıklıyor: “Sevişirken iki taraf da oksitosin salgılar ama erkeğin vücudunun salgıladığı testosteron oksitosinin bağlayıcı etkisini azaltır. Kadının vücudunun salgıladığı östrojen ise tam tersine bağlayıcı etki yaratır” diyor.

Utangaç tavırlar sergilemek eski moda gibi görünse de, genellikle işe yarar. Terapist ve seks uzmanı Dr. Carole Altman “ Kadınlar genellikle, heyecan dolu seksin erkekleri etkileyeceğini düşünüyor. Bir aylık bir süre için bu doğru olabilir ama erkeklerin size sadece yatakta çok ateşli olduğunuz için bağlanmayacağını unutmamalısınız. Bu sadece kimyasal bir tutkudur ve zamanla kaybolur” diyerek durumu açıklığa kavuşturuyor.

Aslında bizi hormonlarımız yönetiyor!

Kuchinskas ise, dopaminin bu konuda çok önemli bir kimyasal olduğunu söylüyor ve ekliyor “Dopamin erkeklerin ödülün peşinden çılgınlar gibi koşmasını sağlıyor. Ödüle ne kadar uzun süre ulaşamazlarsa, kadını elde etmek için o kadar çok uğraşırlar. Bu tekrarlar sonucunda çiftin arasında güçlü bir bağ oluşur.”

Biz kadınlar için ise, dokunuş, güven ve korunmuşluk hissiyle birlikte ortaya çıkan oksitosin hormonu birincil aşk büyüsü görevi görüyor. Kendinizi hoşlandığınız erkekle yatağa girmek konusunda ne kadar uzun süre tutarsanız, aranızdaki bağ o kadar güçleniyor. Uzun bir bekleyiş sonucunda sevişiğinizde vücudunuz daha çok oksitosin salgılar. Bu da, bağlılık hissinin daha kuvvetli oluşmasını sağlar.

[quote_center]Erkekler avcılık yapmak ister, bırakın sizi kovalasın![/quote_center]

Özetle, siz hormonlarınızın etkisiyle ona daha yakın olmak, tekrar sevişmek isteseniz bile kendinizi tutmak zorundasınız. Erkek için ne kadar zor ulaşılır olursanız, kıymetiniz o kadar artar. Bu size çok demode bir yöntem gibi mi geldi? Ne yapalım, erkeklerin kendisi demode!

galeribanner7