Sosyal ağlar üzerinden kurulan sohbetler öyle bir noktaya geliyor ki, kişilerin uzun zamandır aradıkları aşkı bir anda karşılarına çıkarabiliyor. Peki, internet ortamında kurduğunuz iletişim gerçekte de umduğunuz kadar iyi olabilecek mi? İlk izlenim karşımızdaki kişiyle ilgili öngörüler sağlarken, ilk buluşma için gereken altın kurallar nelerdir? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere keyifli ilk buluşma için dikkat edilmesi gerekenleri yazdık!

Büyük gün geldi. Uzun zamandır konuştuğunuz fakat henüz yüz yüze görüşme fırsatı yakalayamadığınız kişiyle sözleştiniz. Peki, siz ilk görüşmenin önemine inananlardan mısınız yoksa ilk görüşme sizin için sıradan bir günü mü ifade ediyor? Birçoğunuz için oldukça heyecanlı geçecek ve kendinize daha fazla özen göstereceğiniz bir gün olacağını duyar gibiyiz. Kim bilir belki de karşınızdaki kişiden çok etkilenecek ve o gün hayatınızın aşkı ile yüzleşeceğiniz ilk gün olarak tarihe geçecek. Elbette ki herkes kusursuz bir ilk buluşma ister. Avrupa’da ve dünyada yarattığı büyük başarı sonrası ülkemize de geçtiğimiz sonbaharda giriş yapan  Türkiye versiyonu olan kadın üyelerine sordu ve onlardan edindiği cevapları sizler için derledi.

Bakımlı görünmek önemlidir!

Üyelerin birçoğu kusursuz bir ilk buluşma gerçekleşmesi adına karşısındaki kişinin bakımlı görünmesini ve programa geç kalmayarak dakik olması gerektiğini söylüyor. Ne demişler? İlk izlenim son izlenim olarak kalabilir. Hayatımızın birçok alanında ilk izlenimin önemi büyüktür. Bu nedenle, karşı cinsin ilgisini çekebilmek için bakımlı görünmek ve planlanan saatte buluşma yerinde olmak önemlidir.

Doğal ve hafif gizemli davranmak gerekir

ErkekSepeti.com.tr üyelerinin ilk buluşmada dikkat ettikleri ve etkilendikleri diğer özelliklerden biri de karşı tarafın içten, doğal ancak biraz da gizemli olması. Kadınlar, genellikle kendilerini olduğu gibi ifade eden erkeklerden hoşlanırlar. Bu yüzden, kendinizi belli bir kalıba sokmaya çalışarak değil, doğal ve samimi bir şekilde kendinizden bahsederek ancak biraz da gizemli kalarak sohbet edebilirsiniz.

Bir diğeri ise, anlatıcı olduğunuz kadar aynı zamanda iyi bir dinleyici olmak. Karşınızdaki kişiye sorular sormanız, onunla ilgili konuların sizin için merak uyandırdığını hissettirir. Bu nedenle, ilk buluşmanızda sohbetinizi derinleştirecek ve karşınızdaki kişiyi biraz olsun tanıyabileceğiniz ancak fazla detaya girerek rahatsız etmeyecek biçimde sorular sormanız anlamlı olacaktır. Örneğin, sevdiği yemekleri, hobilerini, tatil planlarını ve karşınızdaki kişinin zevkleri ile ilgilendiğinizi belirtecek bunun gibi sohbet konuları açabilirsiniz.

Kadınlar esprili erkeklerden hoşlanır

İlk buluşmada üyelerin çoğunlukla ifade ettiği bir diğer önemli şey de erkeklerin espri anlayışı. Bu her iki taraf için de geçerli olabiliyor ancak şu da bir gerçek ki kadınların çoğu için erkeklerin esprili olması onlar için artı bir özellik. Önemli olan aradaki ince çizgiyi yakalayabilmek. Gevezeliğe doğru kaçmadan, ayarında espriler yaparak karşımızdaki insanı gülümsetebilmek yeterli.

İlk buluşma için tavsiyelerimizi okudunuz.

Hoşlandığınız erkeği etkilemenin yollarını öğrenmek için TIKLAYIN!