Bu tarz flörtisyen tavırlar, insanın kanı kaynatır, heyecanlandırır. Ne hoş zamanlardır!

Öncelikle, sadece sana karşı mı böyle ince ve duyarlı, yoksa etrafındaki herkese karşı mı böyle davranıyor, onu belirlemelisin. Bazen birisinden hoşlandığımızda, onun tüm davranışlarını üstümüze alınırız. Eğer emin olursan, sen de biraz daha cesaretli davranabilirsin.

Onun duygularına karşılık vereceksen, bunu biraz belli etmelisin. Bir erkek olarak, özellikle iş yerinde bir kadına açılması çok zordur. Senin hislerinden emin olmadan, sana bir şey söyleyemez.

Eğer bu ilişkiyi başlatmak istiyorsan, sen onu bir akşam iş çıkışı kahve içmeye davet et. Bu medeni bir davranıştır. Orada durumu çözersin. Gelişmelerden beni haberdar et.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okur Mektubu

Aynı işyerinde çalıştığım ve yeni tanıştığım benden üst pozisyonda çalışan biri var(erkek). İşe başladığımdan beri birkaç kere bana yardımcı oldu. Ben kendisinden rica etmediğim halde gönüllü olarak bana yardımcı oldu ve her konuda danışabileceğimi ve çekinmeden söyleyebileceğimi de sözlerine ekledi. Rahatsızlık olmaz dedi. Bakışları, beni görünce gülümsemesi, birkaç kere girdiğim ortama kendisinin de arkamdan gelmesi, çeşitli bahanelerle çalıştığım odaya gelmesi ve oyalanması… Bunun gibi davranışları oldu ama söze dökülmediği için ben de emin olamadım. Bu aralarda çeşitli bahanelerle bir arada olduk. İşyerinde tanışma faslımız oldu, grupça yemek yedik. Herkes dışarı çıktı. O ise benim odamda(kütüphanede) kitaplara bakma bahanesiyle bayağı bir süre oyalandı. Arkadaşım sen de gel dedi, ben yok dedim. Ona sordu yok sağ ol gelmeyeceğim dedi. Ses tonu benimle konuşurken çok kibar, bilmiyorum bundan ne çıkarmalıyım? Unutmak mı gerek yoksa beklemek mi? İşe başlayalı henüz 1 ay oldu ama böyle bir ortamda tanışalı ise, sadece 3 gün oldu. Bu arada burcunun da başak olduğunu öğrendim. Tabii o bunu bilmiyor! Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar…