Ayrı şehirlerde yaşanılan ve 5 yılda 5-6 defa yüz yüze gelinen bir ilişkinin ne kadar sağlıklı olacağına, hatta bu ilişkinin gerçekten bir sevgili ilişkisi olup olmayacağına dair şüphelerim var. İnsan sevdiği kişiyle paylaşmadan nereye kadar bu ilişkiyi götürebilir?

Bazı ayrıcalıklı durumlar vardır elbette! Çiftin zaten oturmuş, süregelen bir ilişkisi vardır. Ancak bir zaman sonra iş veya başka sebeple çiftin biri başka bir şehre gitmek zorunda kalır. Birkaç yıl bu ilişkiyi ayrı şehirlerde yaşayarak sürdürebilirler. Ancak bu insanlar birbirlerini gerçekten tanıyorlardır.

Tanıştığından beri farklı şehirlerde olduğunuza göre muhtemelen sanal bir ortamda tanıştınız. Evlilikten konuştuğunuzu söylüyorsun ama karşındakini sadece tanıdığını zannediyorsun. İnsanlar yıllarca nişanlı kalıyor, aileler tanışıyor, onlar gece gündüz yan yana oluyorlar da, yine de aynı evin içine girince sorunlar başlıyor.

Şimdi sen aslında senin yanında olmayan, uzaktan yaşanan, gerçekliğini bilemediğimiz, belki de hiç anlattığı gibi olmayan bir adamla, muhtemelen olmayan ama var saydığın, üstüne üstlük bir yıl içinde 5-6 ay küserek görüşmediğin bir ilişkiyi devam ettirip ettirmemen konusunu bana soruyorsun. Ben sana ancak şu şekilde cevap verebilirim: Önce kendine gerçek bir ilişki bul!

Söylediklerim şimdi sana ağır gelebilir ve sen olayların içinde olduğun için farkında olmayabilirsin ama karar veremediğin ilişkin, özünde bir ilişki değil. Sen kendini sanal olarak oyalıyorsun çünkü karşına hala seveceğin ve sana sahip çıkacak biri çıkmamış. Bütün hikaye bundan ibaret! Gelsin bak şöyle yüreğini saracak birisi, o sanal arkadaşın bir daha esamesi okunur mu?

Bu yüzden, biraz daha geniş düşün ve yaşadığın şeyin farkın var. Benim tavsiyem budur ancak elbette kararı verecek olan sensin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubuMerhabalar,
Yardıma ihtiyacım var ne yapacağımı bilemiyorum. Onunla 4-5 yıldır görüşüyorum. ilk tanıştığımızda her şey çok güzeldi, sevgiliydik, çok güzel bir ilişkimiz vardı ama hep ayrı şehirlerdeydik. Yüz yüze toplasan bu 4-5 yıl içinde 5-6 kez görüşmüşüzdür. Sürekli telefonla görüşüyorduk evlilik bile konuşuyorduk. ………………………………………