Askerden yeni gelmiş ve hayata dair pek çok soru işareti var. Gençlik süreci artık bitti ve gerçek yaşamla yüz yüze geldi. Bizler kadın olarak askerliği de, orada bulunmanın psikolojisini de tam olarak anlayamayız. Tıpkı erkeklerin bizim regl döneminde yaşadıklarımızı anlayamamaları gibi…

Öncelikle biraz daha zaman tanıman gerekiyor. Biraz rahat bırak ve kendi hayatıyla ilgili kararlar vermesi için ona zaman ver.

Şimdi iş derdine düşecek. Bırak biraz dengesini bulsun. Hem ruhsal olarak kendini toparlasın, hem maddi olarak. Ne yapacağını bilememek en zor süreçtir. Sen kendini onun yerine koy ve öyle düşün. Şu anda ondan ilgi beklemek, her şeyin eskisi gibi olmasını istemek, biraz lüks olur. Destek ol, yanında ol ama yine de esnek davran. Bırak tek başına kalsın, düşünsün.. Eğer çok üstüne gider ve sürekli kavga edersen, bu ilişkide kapatılmaz çatlaklar oluşturursun.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net


okur mektubu

Merhabalar..
Aslında bu maili yazarken 100 kere düşündüm desem yalan olmaz…neden derseniz, ne kişiliğime ne de düşüncelerime uyan bir sistem değil bu..ama sanırım insan ne oldum değil ne olucam demeli.. Ama kaybedecek birşey yok,bu kadar insan size yazıyorsa bir bildikleri vardır herhalde.. Gelelim konumuza..
Ben 25 yaşındayım,görüldüğü ismim A…3 senelik bir ilişim var…dünya tatlısı,yakışıklı bir de sevgilim var..canımdan öte birşey..öyle bir aşktı ki bizimkisi herkesin azğı açıktı..birimizin başı ağrısa diğeri ağlardır..tabi zamanla bunlar yerini başka şeylere bırakıyor..biz aşkı da kavgayıda hep en uç noktalarda yaşadık..ama asla kopmadık..ayrılmadıkta…o geçen sene okulunu bitirdi..ve 2009 aralıkta askere gitti…askere gideceği dönemde çok kavga etmeye başlamıştık..herşeyim batar olmuştu ona..özellikle iki konuda birbirimizi yiyorduk 1.si benim biraz kilo vermem ki öyle obez değilim yanlış anlamayın balık etliyim..o bugüne kdr bunu asla takmadı kafasına o da derdi ama benim neden birşeyleri hırs yapmadığım konusunda sinirlendi ve bunu önüme koydu 2. konu olarakta okulumun ondan bir sene geç bitmesini öne sürdü hep…aslında bunların hepsinin ortak noktası benim ona göre hırs sahibi olmamam…ve sabit olan konumuz benim biraz erkek gibi davranmam sanırım..benim ruhumda var anaçlık sahiplik o da bzn benim aptala yatmamnı istiyor ya da ona “tmm hayatım” dememi..1-2 yapsam 3.de unutuyorum.. böyle böyle kavga etti benimle ve askere gitti..askerliği yakın yere çıktı,çorluya..kısa dönem…askerde olduğu dönemde çok iyiydik sesimi duymasa ağlıyordu..annemle birliktede onu görmeye gittim…artık bizim ilişkimizde evlilik konuşuluyordu çünkü son 1 senedir.onun ailesi beni benim ailem onu biliyor…hatta annem onun ailesi ilede tanıştı.. askerlik güzel bitti hatta çıkacağı gün de onu babası ile ben aldım askeriyeden..çıkalı toplam 2 hafta oldu..ve çıktığı günden beri bitmedi kavgamız..üstte saydığım nedenler sürekli..ama şöyle bir durum varki ben rejimdeyim 7 kilo verdim ve final dönemim..yani bu iki sorun için sonuçlanmasına bir zaman var ama o hala en başında işin… her yaptığım ona batıyor..kavga ediyor benimle en ufak şeyden ağzına geleni söylüyor..beni istemediğine kadar… ama ertesi gün ya arıyor ya özür diliyor…hatta iki gün önce beni alışveriş merkezine götürdü bi gün önce kavga etmiştik konuştu benimle dediki; ” gel gitlerim oluyor neden sen her söylediğimi ciddiye alıyorsun,bunca senedir seni sevdiğimi unutup bunları ciddiye alıyosun,dar zamanlarım gel gitlerim var,sorularım var kafamda var” dedi.. peki dedim uzatmadım..sinemaya gittik,gezdik,güldük,hatta gece birlikte olduk ve ben brz hastayım diye gecenin bir yarısı her yeri aradı bana ilaç aldı…ama ertesi gün gene yüzü düştü bu sefer gene girdik birbirimize…sürekli bir inkar halinde..sölüyor sölüyor sonra ben ne dedim ki diyor..sen büyütüyorsun diyor..iş ne zaman ayrılığa gelse…ya bakarız diyor ya da susturuyor beni…
ve o kavgamızın ardından bugun 2.günü aramadı beni…nerde ne yapıyor bilmiyorum…
kafamda düzene sokmaya çalışıyorum…
askerden geldi,şu an iş yok,seneler sonra ilk kez ailesi ile birlikte yaşıcak,kaygıları var vs…anladım bunaldı etti ama bu kadar mı zorum ben…çok ağrıma gidiyor aranmamak…ama ben normalde 30 kere arardım ona çözmeye çalışşırdım ilk kez onunla aynı şekilde davranıyorum hep bana dediği gibi üstüne gitmiyorum aramıyorum..ama bu ne kadar sürer arar mı ya da ben neyi bekliyorum bilmiyorum… 2 günde tükendim desem yeridir…çok konuştum biliyorum ama başka fikirleride duymam gerek..
şimdiden teşekkürler.. hoşça kalın..