Karşımızdaki insandan beklentilerimiz ne kadar az olursa, mutlu olmamız o derece kolaylaşır. 2 aylık ve az görüşülmüş bir ilişki henüz bebektir. Onu şekillendirmeye çalışmak, ilişkiye zarar verir.

Biraz sakin gitmek, süre tanımak ve gelişimini izlemek gerekiyormuş. Sen aceleci davranmışsın. Eğer hala bu ilişkiden bir beklentin varsa, arar konuşursun. Ortak bir çözüm yolu bulursunuz.

Birlikte olmayı düşündüğümüz, sevdiğimiz insanlara karşı gurur yapmak sadece yaşanacakları ötelemeye ve hatta fırsatı kaçırmaya neden olur. Sağlıklı bir karar almalı, bu şartların değişmeyeceğini var sayarak çözüme ulaşmalı ve bu şartlar altında ilişkini devam ettirmek istiyorsan bir adım atmalısın.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net


okur mektubu


merhaba candan abla,benim birini sevmem çok zor oluyor,çok nadir insanla duygusal anlamda yakınlık kurabiliyorum ve tamda işte benim hayatımda olması gereken insan o demiştim ki olmadı,yapamadık. kısa süren bir birlikteliğimiz oldu yaklaşık 2 ay kadar. o da bende yaptığımız işten dolayı yogun insanlarız o belli dönemlerde eğitim vermek için şehir dışında oluyor bende nöbetli bir işte çalıştığım için görüşmek için saatlerimizi ayarlamakta zorlanıyorduk,ama o akşam geç saatlere kadar toplantı,iş durumlarında dolayı çok yogun olsada benim nöbet çıkışlarımda sabah erkenden görüşüyorduk ve ben yorgun olduğumu haftasonu görüşelim derdim o da biraz fedakarlık yapman gerekmez mi derdi aslında haklıydıda. herşey çok güzel başlamıştı,güzel bir şekilde de gidiyordu. daha sonra eskisi kadar sık aramamaya başladı,her aradığımda açardı artık telefonlarımı meşgule verdiği oluyordu çünkü hep bir yogunluk içindeydi bana bundan da bahsetmişti aslında bir ay kadar bu şekilde yogun olacağım ancak sonra herşey düzelecek demişti ama bu ben aradığımda meşgule verip sonra tüm gün geri dönmemesi demekte değildi. gece uyumadan önce bir 5 dakika da olsa neden aradığımı merak edip aramasını beklerdim ama yapmadı tabi bu durumumuzdan bir örnek sadece ve ben bunu bu şekilde ona söylediğimde çok haklısın ama düzelecek,sabret diyordu. bana fedakarlıktan bahseden adam bunu yapıyordu işte…bu ilgisiz tavrı beni çok üzüyordu sanki değer vermiyormuş gibi geliyordu ama yan yanaykende herşey mükemmeldi,hiçbir sorunumuz kalmıyordu. daha sonra ben ayrılmak istediğimi,bu vurdumduymaz tavrından dolayı çok üzüldüğümü söyledim o da gerçkten çok halı olduğumu ama bunların geçiceğini düzeliceğini söyledi bende her defasında düzelicek diyorsun ama değişen birşey yok falan dedim, o beni ikna etmeye çalışsada ben olamadım,bitsin artık ayrılalım bi karar verelim dedikçe hep birşeyler söyledi,her defasında dediği düzelecek,haklısın kelimeleri işte… bende tamam artık susuyorum dedim ama onun ağzından tamam ayrıla  lım,bitsin gibi bir kelime çıkmadı sadece ortada söylediği nedenler yada bahaneler vardı bilemiyorum. yaklaşık 1 aydır bu durum sessizliğini koruyor.neden buşekilde sessiz kaldı bir anlam veremiyorum onsuzda yapamayacağımı anladım. sırf unutmak için başkasıyla 1-2 kez görüştüm ama olmadı bu defada kendime kızdım napıyorsun sen dedim. şimdi okadar çıkmazdayım ki arasam arayamıyorum çünkü biliyorum artık beni dinlemeyecek. ne yapabilirim lütfen bana yol gösterin …