Nişanlınla birlikteliğin zaten aile seçimi, yani kendi gönlünden geçen değil. Bu bir aşk sayılamaz. Ailelerin uygun gördüğü kişiyle evlenmek hala geçerli midir? Bilemem, tartışılır! Ancak sevmediğin birinin kadın olarak koynuna girmek çok ağır iştir, bunu söyleyebilirim. Evlendiğin gün bin defa pişman olabilirsin. Bunu çok iyi düşünmen ve çok iyi hissetmen gerekir. Sana evlen veya evlenme diyemem, bu kararı verecek olan sensin ama nişanlının gözünde şimdi başkasını görüyorsan, evlendiğinde kim bilir neler göreceksin? O zaman ne olacak?

Bunu ailene saygıdan kabul etmiş olsan da, yüreğin kabul etmemiş. Gidip iki gün gördüğün birine aşık olduğunu zannedecek kadar istemiyorsun bu işi demektir. Lütfen kendi hayatını iyi düşünerek çiz. Çok aşık olup evleneceğin biriyle de evliliğinin yürüyeceğini kimse garanti edemez ama sevmediğin bariz olan biriyle aynı yatakta uyumak da hiç kolay iş değildir emin ol!

Öteki arkadaşa gelince, ben senin ona gerçekten aşık olabileceğini düşünmüyorum çünkü aranızda hiçbir şey geçmemiş. Öyle bir zaman olmamış. Kısa birkaç görüşmenin ardından, sen onun vurdumduymaz, özgür tarafına hayran kalmışsın. Düşün bakalım, neden? Çünkü senin yapamadığını o yapıyor.

Her ikisinin de senin için doğru ilişki olduğunu düşünmüyorum ancak elbette kararı verecek olan sensin. Dilerim kendin için en iyi olan ve seni hayat yolunda en iyi şekilde ilerletecek olan kaderi oluşturursun.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

okur mektubu

Merhaba Candan Abla,

İsmim F., 19 yaşındayım bundan 10 ay önce birine aşık oldum. Kısa süreli bir konuşmamız oldu. Aramaz, sormaz, umursamaz biriydi ama çok seviyordum. 1 hafta, 10 gün konuşmadık ve ben nişanlandım, görücü usulü tabii. Ailem sevgilimi istemedi, tamam dedim, onlar ne diyorsa ………………………………………………………………………………………………………………………………………………