Evinizi baştan aşağı değiştirmeye ne dersiniz? Küçük alanlara yaratıcı araçlar ekleyerek alanınızı büyütün ve daha işlevsel hale getirin. Banyonuzu, salonunuzu ve çocuk odalarını da gözden geçirerek evinize yeni bir başlangıç yaratın. Yeni IKEA kataloğu, evlerdeki en özel iki mekâna, güne başlanan ve günün noktalandığı yatak odaları ile banyolara odaklanıyor. Yüksek Topuklar ekibi olarak IKEA’nın yeni kataloğunu araştırdık.

ikea-911 01

Şehir insanının dinlenip rahatlayacağı ve yeniden enerji depolayacağı alanlara ihtiyaç duyması fikriyle, yaşamı daha kolay ve güzel kılacak yüzlerce ürün sunuyor. Her yeni güne güzel başlamayı ve huzurla bitirmeyi öneren katalogda, iyi kaliteyi iyi fiyatla buluşturan yeni ürünlerin yanı sıra, pratik ipuçları da yer alıyor. Güne başlarken ve bitirirken uğranan ilk ve son durakların kullanışlı ve düzenli olması, yaşam kalitesini artırıyor. Katalogda; evin en özel, aynı zamanda en fazla paylaşılan mekânları banyo ve yatak odalarının, hem kişisel hem ortak ihtiyaçları karşılayacak şekilde dekore edilmesine yönelik öneriler sunuluyor. IKEA’nın gelenekselleşen ücretsiz kapıdan kapıya dağıtımıyla, milyonlarca eve direkt ulaşan yeni katalogda; yatak odası ve banyolardan, çalışma odaları, mutfaklar ve oturma odalarına kadar, evin her köşesi için ilham veren fikirler yer alıyor.

ikea-911 04

Katalogdaki yeni ürünler arasında; havlu rayları, akıllı dolaplar, uzayabilen karyola, telefon şarj edebilen sehpa, tabureli lamba, askılı duvar rafı, aç-kapa mini ofis, sarkıt lamba, duvar rayı, minik aynalı dolap gibi demokratik tasarım örneği pek çok ürün dikkat çekiyor.

Tasarımlarında her zaman, evdeki değişen ihtiyaçlardan yola çıkan IKEA, yeni kataloğunda 3 ana trende odaklanıyor: Kişiselleştirme, akıllı alan çözümleri ve yeni “ev” tanımı.

Dekorasyonda “kişiselleşme”

Yeni IKEA kataloğu, kişiliğini evine daha iyi yansıtma fırsatı veriyor. Herkese, beklenti ve zevklerine göre kendi dekorasyon stillerini oluşturmaları, etraflarında hep sevdikleri eşyaları bulmaları için, bol çeşit ve sayısız fikir sunuyor.

ikea-911 03

Dar alanlar için akıllı çözümler…

Şehirler gün geçtikçe kalabalıklaşıyor ve kişi başına düşen yaşam alanı azalıyor. Bu yüzden yeni IKEA kataloğu, dar alanları değerlendirme konusuna daha fazla odaklanıyor. Çokfonksiyonlu IKEA mobilyaları, metrekareleri değilse de, alan verimliliğini şaşırtıcı ölçüde artırıyor. Yeni IKEA Kataloğu, dar alanlarda esneklik kazandıracak, paylaşımlı mekanlarda kişisel alan sağlayacak akıllı düzenleme ve depolama fikirleri sunuyor; güne huzur, hayata keyif katıyor.

Yeni “ev” tanımı…

Tek kişinin keyifle dinlenmesi için tasarlanmış huzur dolu bir yatak odası, çocuklar geldiğinde yaratıcı bir oyun alanına dönüşebiliyor… Ufacık bir banyo, özellikle sabahları herkes evden çıkma hazırlığındayken, tüm aile bireylerini rahatlıkla ağırlayabiliyor. Birlikte yaşamak için kimsenin kendi konforundan vazgeçmesi gerekmiyor. IKEA insanlara, evlerini yeniden tanımlamalarını, sevgi dolu ve konforlu bir mekâna dönüştürmelerini öneriyor; ev hayatına esneklik kazandıran fikirler sunuyor.

ikea-911 05

iyi bir uykudan ötesi…

Her geçen gün daha fazla insan sürdürülebilir bir yaşam sürmek, çevreyle daha fazla dost olmak istiyor. Yatak odası, kullanılan materyallerin vücuda en yakın olduğu yerlerden biri, dolayısıyla değişime başlamak için iyi bir seçim… Yatak çarşaflarındaki pamuğun sorumlu tedarikçilerden alınması, daha az atık üreten ağaç kullanılması, halılara geridönüşümlü materyallerle yumuşaklık kazandırılması, LED ile enerji tasarrufu yapılması gibi çevre dostu çözümler, daha fazla IKEA ürününde hayat buluyor.

ikea-911 02

Yeni IKEA Mutfak Sistemi

Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda yenilenen METOD mutfak, yeni dolap ölçü sistemi sayesinde her zevke göre rahatlıkla kişiselleştirilebiliyor. Yeni METOD mutfak sistemi, akıllı saklama çözümleri, daha canlı, renkli ve stil sahibi tasarımlarıyla, IKEA mağazalarında yerini alıyor.

sari