Haklısın, ayrılık acısı zaman içinde azaıar. İhanetin acısı ise, daha uzun zamanda iyileşir ancak izi hiç kaybolmaz. Her ilişkide karşına çıkar, seni şüphe ve yersiz kuruntulara sürükler.

Hayatta her şey insanlar için. Maalesef iyi ve kötüyü yaşamak zorundayız. Acı çekmeden ruhlarımız büyümüyor. Bir insanın olgunluğu, yaşama tutunması, dersler çıkarması, yaşadığı mutsuz olaylarla mümkün oluyor. Acı, yüreğin okulu gibidir. Onu hayatın çıkmazlarında daha güçlü kılar.

Senin yaşadıklarını aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. İçindeki üzüntüyü ve kalan izleri de çok iyi biliyorum. Ancak şunu aklında tutmalısın ki, aldatan her zaman kaybeder. Birisi tarafından aldatılıp bunu öğrenmiş olmak, ne kadar üzücü olsa da, aslında bir hediyedir. İnandığın, sevdiğin ve fedakarlıkta bulunduğun birinin gerçek yüzünü görmek, onun aslını öğrenmek için, sana Tanrı’dan bir hediyedir. Bu olayı böyle değerlendirip, şükretmeye başlarsan, eminim acıların daha hızlı iyileşecektir.

Hepimiz hayatın farklı yerlerinde rendeleniriz. Sen bir aşk ilişkisinde yaşadığın acıyla bunu atlatabildiysen, yine de mutlu olmalısın. Dünya da öyle büyük dertleri olan insanlar var ki, başımıza geldiğinde, aslında üzüldüğümüz şeylerin ne kadar önemsiz olduğunu görüyoruz. Yaşadıkların acıtmaz demiyorum ancak bunu da hayatın merdivenlerini çıkmana yardımcı olan bir ders olarak görmeni istiyorum.

Daha güzel ve mutlu haberlerini almak dileğiyle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Aşk acısının en iyi ilacı zaman diyorsunuz. Ne yazık ki, zaman çok derindeki acıların ilacı değil. Hele aldatılmanın hiç ilacı değil ama yazılarınız o kadar güzel moral verici ki, sizlerin varlığı birazcıkta olsa insanı motive ediyor. İyi ki varsınız, sağlıcakla kalın…

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN